Kaplice – Jankov 2:0 (1:0)

Domácím se začala vyprazdňovat marodka, a tak na lavičce byli připraveni tři rekonvalescenti. To jankovský trenér Čech na výběr asi neměl, protože ve druhé půli musel jít sám do hry a posledních osm minut odehrál v poli i náhradní gólman Wolek. V samotném zápase však první velkou šanci měli právě Jankovští, když po rohu hlavičkoval zblízka Řezníček, ale Kopřiva výborným zákrokem vyškrábl zpod břevna na další roh.

Kapličtí získávali půdu pod nohama až ve druhé polovině poločasu a nakonec dali důležitou branku do šatny. Ve 45. minutě Ševčík sklepnul balón M. Pulcovi, ten parádní kolmicí nastartoval Lesňáka, jenž prošel ze strany do vápna a střelou ke vzdálenější tyči poprvé překonal brankáře Hrubého – 1:0.

Ve druhé půli se hosté snažili kombinační hrou najít recept na domácí obranu v čele s gólmanem Kopřivou, ale otevírali obranná vrátka a Kapličtí podnikali rychlé brejky. Šancí si spartakovci vypracovali plno, ale ujala se pouze jediná. V 76. minutě vybojovali domácí roh, který zahrával M. Pulec a Lesňák umístěnou hlavičkou rozjásal domácí fandy podruhé – 2:0.

A tento stav se už přes další šance na obou stranách do závěrečného hvizdu nezměnil. Hosté nehráli vůbec špatně, ale v koncovce se prosadili pouze domácí. Vzhledem k většímu počtu šancí je výhra Spartaku zasloužená.

„Jankov nás překvapil aktivní hrou a zejména v úvodu nás hlavně ve středu pole přehrával. My se dlouho nemohli dostat do tempa, ale po pěkné akci jsme dali důležitý první gól do šatny. Ve druhé půli hosté otevřeli hru, my chodili do brejků a přidali pojistku ze standardky. Za oba góly musím pochválit Lesňáka a za vychytanou nulu také brankáře Kopřivu, který v důležitých momentech mužstvo výrazně podržel,“ hodnotil spokojený kaplický trenér Jiří Orlíček.

Výhra pod lupou

Fakta – branky: 45. a 76. Lesňák, střely na branku 16:6, mimo 11:7, rohy 9:8, fauly 15:13, ŽK 3:1 (u domácích J. Šafránek, Z. Šafránek, Hejna), řídil rozhodčí Chvála, sledovalo 120 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek (56. Z. Šafránek), Vávra, P. Pulec, Hejna, Doubrava, J. Smolen, M. Pulec (87. Kolek), Faltus (80. Koutský), Ševčík, Lesňák.

V průběžném pořadí zůstávají Kapličtí i po páté výhře v ročníku sedmí. Nyní spartakovce čekají dva výjezdy na hřiště soupeřů z dolní poloviny, a to ve čtvrtek na půdu desáté Hluboké a v sobotu na trávník dvanáctého Týna.