Před startem nováčkovské sezony jste avizovali, že nebudete nic lámat přes koleno, že I. A třídu budou hrát ti hráči, kteří si postup do vyšší soutěže vykopali, chtěli jste hrát klidný střed. S konečným umístěním a záchranou tedy panuje spokojenost?
S umístěním ano, ale při celkovém hodnocení spokojen být nemohu. Hlavně na jaře vázla docházka k tréninkům i k samotným zápasům. Naposledy kompletní jsme byli proti Oseku (pozn. – ve 20. kole), pak už nastupovalo do zápasů plno kluků z béčka. A hrát třeba bez pěti hráčů základu, to se na takové úrovni prostě nedá. Dříve jsem tomu moc nevěřil, ale rozdíl mezi I. B a I. A třídou je obrovský. Přístup některých hráčů k tak kvalitní soutěži byl hodně špatný. To jejich uspokojení, jen si zahrát, to nechápu. Moc se tady neřešilo, jestli se nakonec spadne nebo ne. Záchrana tak byla i dílem štěstí a souhry dalších výsledků.

Neodrazuje vás to od další práce?
Já jen mohu doufat, že se přístup v dalším roce rapidně zlepší. Chtěl jsem po pěti letech končit, ale ještě mě přemluvili, abych pokračoval. Už to ale nebude v pozici hlavního trenéra. Jsme domluveni, že budu jen koučovat zápasy, ale i vzhledem k mému pracovnímu vytížení se budou přípravě týmu věnovat Stanislav Matuš se Zdeňkem Kunou. Budeme tvořit takový trenérský triumvirát.

Bude se měnit kádr týmu?
Kádr by měl zůstat prakticky stejný. Momentálně je jasné, že i z časových důvodů hráče se nebude prodlužovat hostování Andrejca. Ostatní by měli pokračovat. Předběžně je dojednané i prodloužení hostování Bittnera z Bavorovic. Jako náhradu za Andrejca jsme měli vyhlédnutého útočníku Fučíka z Volar, ale jeho příchod ještě není uzavřený. V hledáčku jsou však ještě i další hráči.

Co plánujete v rámci letní přípravy mužstva?
Začínáme přibližně v polovině července. Koncem měsíce budeme startovat na turnaji ve Světlíku, kde se ale už tradičně objevíme s kombinovaným týmem i s hráči rezervního mužstva. Bude tam i nějaký další přípravný zápas a generálkou bude domácí Mertlův memoriál týden před startem nové sezony. Tam by už měl být kádr pohromadě.