V posledním řádném podzimním kole fotbalových krajských přeborů žáků hostily naděje českokrumlovského Slavoje výběry vimperského Šumavanu.

Vzhledem k výměně pořadatelství, o kterou kvůli nezpůsobilému terénu ve Vimperku požádal soupeř, hráli krumlovští benjamínci podruhé v řadě doma a v zápasech s celky z dolní poloviny tabulek tuto výhodu využili na sto procent.

Starší slavojáci na domácí umělce vyhráli nejtěsnějším výsledkem a v polovině přeboru figurují na sedmém místě tabulky. Mladším žákům po vysoké pětibrankové výhře patří v půli velmi dobrá čtvrtá příčka.

Pro českokrumlovské žáky však ještě podzim nekončí, protože v neděli mají na programu ještě předehrávky jarního 14. kola, v nichž opět na domácí půdě změří síly s celky Sezimova Ústí.

Starší žáci: Český Krumlov – Vimperk 1:0 (0:0)

Od začátku měli mírnou převahu domácí, ale vyloženou šanci zapsali hosté. Střelu Tobische však Hončík vytlačil na břevno. Druhý poločas už byl plně v režii slavojáků, kteří rozhodli v 55. minutě. Dědič rozehrál rohový kop nakrátko na Housku, který z úhlu překvapil brankáře Suchého – 1:0. Pojistku měl v závěru na noze ještě kapitán Macek, který se ve vápně pěkně uvolnil, ale jeho střelu k tyči brankář hostů vytlačil špičkou na roh.

„Z těžkého zápasu jsme nakonec získali všechny body. Výhru jsme si ale za výkon ve druhé půli zasloužili,“ hodnotil kouč starších žáků Josef Haláček.

Sestava Slavoje: Hončík – Houska, Dědič, Vysokomýtský, Grznárik, Rozkošný, Macek, Michl, Persán, Z. Adamíček, Šlejmar, Vrábel, Tetour, Květoň.

Mladší žáci: Český Krumlov – Vimperk 5:0 (3:0)

Branky: 20. a 27. Tichovský, 36. a 48. Hošek, 15. Maleček.

Mladším vinou nemoci chyběli D. Adamíček, Šustr a Gábor. Zranění nepustilo do hry Jeništu, kterého v obraně dobře nahradil Krák. I přes řadu absencí však měli domácí od začátku převahu, kterou už do půle korunovali třemi brankami. Po obrátce přidali další dvě trefy, a to ještě z penalty nařízené za faul na Uhlíře nezkompletoval Hošek hattrick, když desítku napálil vysoko nad.

„Proti soupeři ze spodku jsme se měli prosadit ještě vyšším rozdílem. Naše akce však byly často kostrbaté a kazili jsme hodně přihrávek. Na dvě domácí výhry chceme ještě navázat v předehrávce jarního kola. Snad se uzdraví někdo z marodů,“ řekl nám trenér Jan Petřík.

Sestava Slavoje: Vincík – Krák, Šimášek, Maleček, Hála – Uhlíř, Hošek, Ledr – Smolík, Tichovský, Musil, střídali: Kodad, Mašek.