A zelenobílí se proti papírovým favoritům vytáhli, když shodně v průběžných tabulkách třetí týmy SKP dokázali porazit. Starší slavojáci napravili minulou ztrátu s Blatnou, zaknihovali si pátou výhru v sezoně a v průběžné čtrnáctičlenné tabulce si polepšili na osmé místo.

Mladší žáci Slavoje třetí tým  deklasovali o pět branek a po jubilejní desáté výhře v ročníku na svého posledního soupeře nyní ze čtvrté příčky ztrácejí už jen bodík, ale mají odehraný o zápas více.

Starší žáci: SKP Č. Budějovice – Č. Krumlov 0:3 (0:2).

Hosté, kteří byli vlastně doma, se ujali vedení po akci Peroutky a centru Lukáče, který hlavou gólově zúročil Fuciman – 0:1. Po Harvanově přihrávce na poločasových 0:2 upravil Dvořák. Ve druhé půli pak slavojáci pečetili zaslouženou výhru po zpětné přihrávce Lukáče a nekompromisní střele Harvana – 0:3.

„Zasloužené vítězství, které už kluci potřebovali. Dnes jsme viděli, že můžeme v soutěži hrát s každým, a to i s týmy z čela. Věřím, že to potvrdíme i v dalších zápasech. Znát byl návrat Peroutky do sestavy, uhrál plno míčů. Pochválím celý tým a vyzdvihnu mladšího žáka Petera Lukáče, který připravil dvě branky. Obrana a brankář zvládli utkání na nulu, na čemž musíme stavět. Po dobrém výsledku ale nesmíme usnout na vavřínech a už příště proti Milevsku na tento výkon navázat," burcuje po první jarní výhře trenér starších žáků Jan Petřík.

Sestava Slavoje: Krupka – Troják, Filip, Nymsa, Křížek – Ješina, Peroutka, Harvan, Maxa – Lukáč, Fuciman, střídali: Pavelka, Antl, Dvořák, Štěpán a Kutlák.

Mladší žáci: SKP Č. Budějovice – Č. Krumlov 1:6 (0:3), branky: Kostohryz – Lukáč 3, P. Mašek 2, Dunka.

Od začátku se hrálo v režii Krumlovských, kteří už v půli vedli o tři a po závěrečném hvizdu se radovali z vítězství o pět branek.

„Proti silnému soupeři jsme předvedli dobrý a zodpovědný výkon. Kluci poctivě pracovali v defenzívě a na druhé straně si trpělivě vytvářeli šance, které dokázali proměňovat. Vynikající výkonnost opět prokázal Lukáč, který když se soustředí na hru, tak mu nikdo v této kategorii nestačí. Skvělý zápas odehráli i Paráček a Pavel Mašek. Stále sice máme co zlepšovat, ale mám z tohoto utkání opravdu dobrý pocit," hodnotil spokojený trenér Jiří Černý mladší.

Sestava Slavoje: Sojka – Sláma, Paráček, Duspiva, Hluško, Radychovskyj, Hlušková, Lukáč, Hladík, Michálek, P. Mašek, Dunka, Kordík.

V sobotu 6. dubna mají žáci českokrumlovského Slavoje na programu tentokrát již regulérní domácí zápasy, a to se soupeři z Milevska. Starší budou hrát s devátým a mladší přivítají druhý tým tabulky.

Jan Petřík, Karel Vosika