A není to návrat jediný, protože v klubu pod Čertovými proudy se rovněž po roční odmlce znovu objeví i Bronislav Bäuml. Nebude to však už v hráčské roli, ale šestačtyřicetiletý harcovník se chopí kormidelnické taktovky.

„Jsem rád, že se to tady klukům povedlo, i když se nešlo zpátky z prvního místa," připomíná nový kouč až druhé pořadí za suverénem minulého ročníku okresního přeboru z Kájova a jedním dechem pokračuje: „Loučovice si svým zázemím a krásným areálem oblastní soutěž určitě zaslouží. Teď jde o to, aby si to uvědomili i samotní hráči a udělali všechno pro to, aby se tady I. B třída napevno zabydlela."

Bronislav Bäuml nejde tedy do neznáma… „Všechny kluky znám, což je pro mně výhoda. Oproti roku, kdy jsem tady naposledy hrál, je v týmu pouze jedna změna, ale velice důležitá. Po působení v Rakousku se domů vrátil Somolík, což je a bude náš klíčový hráč. On jako osobnost výrazně pomohl k návratu, na jeho zkušenostech budeme nadále stavět a měl by být tahounem týmu," ví nový kouč FC Vltava.

Zároveň dodává: „Důležité je i to, že nikdo z kádru neodešel. Nemáme ale ani žádné posily, i když tak na třech postech bychom chtěli mužstvo doplnit. Zatím se ale nic nedotáhlo a budeme tedy hrát s tím, co máme. Obavy ale určitě nemám. V širším kádru je téměř třicet jmen, na tréninky chodí kolem osmnácti až dvaceti kluků."

Loučovičtí byli po reorganizaci všech skupin I. B třídy nalosováni do  béčka, kde se kromě tří okresních rivalů z Lipenska (Frymburk, Horní Planá, Vyšší Brod) utkají i se zcela neznámými soupeři. „Toto přeskupení vítám a myslím, že bude oživením, protože dřívější skupina s osmi nebo i více týmy z Krumlovska byla už tak trochu okoukaná. Měla by teď s neznámými soupeři přijít i vyšší úroveň, i když budeme jezdit ještě větší dálky," prorokuje Bronislav Bäuml.

A s jakým cílem půjde nováček do další sezony? „Naším hlavním cílem bude přitáhnout zpátky na loučovický stadion diváky z obce a okolí, protože návštěvnost tady v poslední době upadala. Předpokládá to ovšem hrát  atraktivní útočný fotbal, který bude  fandy i samotné kluky bavit. A samozřejmě nechceme mít starosti se záchranou, ale to říká každý nováček."

Fotbalisté FC Vltava sehrají ještě dva přípravné zápasy a pak mají ostrý start v podobě prestižního a v regionu hodně sledovaného derby s Vyšším Brodem, kde je nový trenér stále registrován jako hráč…

„V přípravě nás ještě doma čekají zápasy s Chvalšinami a týden před začátkem sezony generálka s krumlovským béčkem. Soutěž odstartujeme doma s Vyšákem. To bude pro mně trochu pikantní, ale žádnou speciální prémii pro kluky za výhru nad Dynamem nechystám. Je to zápas jako každý jiný, ve kterém budeme chtít uspět a dobře odstartovat," uzavírá naše krátké zastavení v táboře FC Vltava šestačtyřicetiletý kormidelník Bronislav Bäuml.

Program FC Vltava na úvod nováčkovské sezony 2012/2013

1. kolo (sobota 18. srpna): FC Vltava – Vyšší Brod
2. kolo (neděle 26. srpna): Vlachovo Březí – FC Vltava
3. kolo (sobota 1. září): FC Vltava – Strunkovice
4. kolo (sobota 8. září): Zliv – FC Vltava