Nad hodnocením uplynulého poločasu mistrovské divizní sezony jsme se pochopitelně zastavili i s prvním mužem lavičky zelenobílých – trenérem Jiřím Svobodou.

Z krumlovského tábora před startem nového ročníku v první řadě znělo přání zapomenout na výsledkově i herně velmi nepovedené jaro…

„Nejenom že jsme na toto špatné období dokázali zapomenout, ale hlavně jsme se z něho poučili," předesílá kouč a jedním dechem pokračuje: „Přestali jsme dělat školácké hrubky v defenzívě. Zatímco třeba na jaře jsme neuhráli ani jeden zápas s nulou, tak teď na podzim jich bylo sedm, což také o něčem svědčí. Kluci se opravdu poučili, hráli poctivě odzadu a dokázali přidat nadstavbu směrem dopředu."

Při tom po čtvrtém kole měl Slavoj na kontě dvě porážky, včetně domácí třígólové nadílky od Tachova, a figuroval ve spodních patrech průběžné tabulky. K dobrému se ale vše obrátilo výhrou v derby nad jihočeským rivalem z Čížové, která nastartovala výbornou šňůru.

„Manšaft si začal víc věřit a důležité bylo, že jsme zvládali i venkovní zápasy. I tam jsme vycházeli z poctivé defenzívy a dařila se nám taktika hrát na rychlé protiútoky, na které máme vhodné hráče. K tradičnímu střelci Rosůlkovi se pak přidali i ostatní. Tady bych zmínil hlavně Wagnera, který odehrál z mého pohledu doslova výborný podzim. Když dá záložník za půl sezony sedm gólů, tak to je opravdu dobrá vizitka," chválí pilíře týmu trenér Svoboda a dodává: „Hodně důležité bylo i to, že se nám oproti předchozí sezoně vyhýbala zranění. Něco tam sice bylo, ale ne v takové míře. Potom jsme nemuseli tolik hýbat sestavou, základ byl stabilní. Kromě zápasu v Mariánských Lázních, kdy se nám to trochu sešlo a muselo se to narychlo slepovat, tak jsme většinou nastupovali pouze s minimálními změnami. A s výhrami pak viditelně narůstalo sebevědomí týmu. To bylo znát hlavně venku, kde jsme uhráli celkem čtrnáct bodů, což je další důvod proč jsme po podzimu tam, kde jsme. Když to shrnu, tak s podzimem panuje velká spokojenost."

Českokrumlovští uhráli letos na podzim rekordních třicet bodů. Mohlo to být ještě lepší?

„Samozřejmě, že k absolutní spokojenosti možná malinko něco schází. Nepovedlo se nám třeba utkání v Milevsku, ale i takové zápasy prostě musí přijít. Abychom odehráli celý podzim na sto procent, natolik zkušený tým prostě ještě nemáme. V derby jsme doplatili i na podcenění soupeře, ale jinak byl podzim bez větších výkyvů. Doma jsme sice prohráli s Tachovem a v posledním kole s Hořovickem, ale v obou zápasech jsme nebyli herně horší, pouze soupeři ukázali lepší produktivitu v koncovce," připomíná kormidelník.

Poločasové umístění Slavoje na čtvrté příčce vybízí k otázce, zda zelenobílí pomýšlejí před odvetnou částí na pomyslnou bednu?

„To je opravdu v tuto chvíli předčasné! Hodně záležet bude na tom, zda se nám podaří udržet kádr pohromadě. Zatím sice žádné náznaky nejsou, ale naše dobré podzimní výkony i předváděná hra určitě neunikly pozorovatelům. Hráli jsme poctivý fotbal, a to se samozřejmě rozkřikne. Nabídky z vyšších soutěží pro naše hráče pochopitelně mohou přijít. My se budeme soustředit na to, abychom se na druhou půlku sezony kvalitně připravili."

A co slavojáky čeká v zimní přestávce?

„Model zimní přípravy uděláme trochu jiný. Tradiční pětidenní soustředění v Černé během února zůstává, ale tentokrát jsme se nepřihlásili na žádný zimní turnaj a budeme se chystat formou přípravných zápasů s kvalitními soupeři. Už teď jsou předběžně dojednané přípravy s juniorkou Dynama na Složišti, na hřišti třetiligového Písku, v Třeboni, Prachaticích nebo na Hluboké," vyjmenovává trenér Jiří Svoboda a závěrem doplňuje: „Naplno přípravu rozjedeme začátkem února a trénovat budeme čtyřikrát v týdnu, včetně víkendového zápasu."