Kaplice B – Nová Ves 3:3 (2:1)

Domácí začali velice aktivně a už v 5. minutě šli do vedení. To Kubata uvolnil Preuslera, který si míč zpracoval ideálně do běhu a střelou k tyči nedal Tomanovi šanci – 1:0. Stoprocentní šanci měl po dalším přesném pasu Kubaty na noze Sedláček, ale hostující gólman reflexivně nohou zachránil.

Navýšit skóre z jasné převahy se tak spartakovcům povedlo až po půlhodině, kdy Jirka vybojoval míč pro Bendíka, jenž obešel stopera hostů a nad padajícím Tomanem upravil na 2:0. Hosté pak zvedli hlavu a první jasnou šanci měli ve 36. minutě, kdy po zblokované střele Postla zblízka dorážel Nejedlý, ale vůbec netrefil branku.

Kontaktní gól se zrodil až minutu před pauzou. Zkušený Wohlgemuth rozehrál trestný kop rychle na rozběhnutého Jana Postla, který šel do sóla a křížnou střelou po zemi překonal Štěpánka na poločasových 2:1.

Hosté se vrátili do zápasu a vstřelený gól do šatny je jakoby polil živou vodou. Sedm minut po pauze už bylo srovnáno, když si za obranu Spartaku naběhl Chmelař a tváří v tvář Štěpánkovi také nezaváhal – 2:2. A po hodině hry bylo pro spartakovce ještě hůře, když hosté dokonali obrat. To křížný pas našel za domácí obranou volného Budějckého, který si rovněž v koncovce počínal na výbornou – 2:3.

Kapličtí se oklepali až v 69. minutě, kdy tvrdě pod břevno pálil Koclíř a Toman s námahou boxoval míč na roh. Od této chvíle se hrálo převážně na polovině hostů, i když ti nadále hrozili z brejků. Ani jeden z kontrů však nedotáhli do zdárného konce. Naopak, čtvrthodinu před koncem měl srovnání na noze L. Pulec, ale vyběhnutého Tomana nepřehodil.

Domácím se podařilo přece jen alespoň vyrovnat až v hektickém závěru. V poslední minutě si na pas za obranu hostů naběhl znovu L. Pulec, obešel i brankáře, následně naservíroval míč před branku, kde střídající František Kouba skluzem zařídil konečný a v divácky atraktivním utkání nakonec i spravedlivý smír – 3:3.

Ohlasy trenérů

Michal Kubata (Kaplice B): „Zápas se mi hodnotí hodně těžko. Mohli jsme totiž toto první derby jasně vyhrát, ale na druhou stranu i prohrát. Za stavu 2:0 jsme měli šance na pojistku, ale ty jsme neproměnili. Soupeř se naopak chytil po brance do šatny, po pauze nás už přehrával a dokázal stav otočit. Nakonec jsme v závěru zachránili alespoň bod, který bereme. Chyby si v kabině vyříkáme a jedeme dál.“

Karel Švarc (Nová Ves): „Hokejovou terminologií bych derby rozdělil na třetiny. V první půlhodině jasně dominovali domácí a než jsme se rozkoukali, tak soupeř vedl o dva góly. Potom jsme se chytili a z brejků měli několik šancí. Povedlo se do šatny snížit a za patnáct minut druhé půle i dokonat obrat. Poslední půlhodina opět patřila domácím. Byli jsme v závěru pod obrovským tlakem a nakonec těsný náskok neuhájili. Bod z Kaplice je ale dobrý. Pro diváky se hrál zajímavý útočný fotbal.“

V derby hráli

Sestavy – Kaplice B: Štěpánek – Vosátka, Maček, Kubata, Sedláček, Bendík (57. F. Kouba), Jirka, Zifčák (46. Mrázik), Preusler, L. Pulec, Koclíř (75. Rossmüller).

Nová Ves: Toman – Baier, Klein, Wohlgemuth, Šána, Nejedlý (75. Sekera), Jiří Anderle st. (14. Budějcký – 68. Domin), Jiří Anderle ml., Chmelař, J. Postl, Vitha.