Tipy z víkendové nabídky oblastních fotbalových soutěží.

Krajský přebor

Los čtyřiadvacátého dějství nejvyšší oblatní soutěže – krajského přeboru – přináší oběma zástupcům našeho okresu výhodu domácího prostředí.

Jako první z naší dvojice vyběhnou na vlastní trávník v tabulce po sérii čtyř zápasů bez výhry nyní až pátí fotbalisté kaplického Spartaku, kteří se v sobotu ve šlágru kola hostí lídra – rezervu třetiligového Sezimova Ústí.

„Přestože hrajeme s prvním, tak jdeme do zápasu s jediným cílem, a to doma vyhrát. Sice jsme už v situaci, kdy už na první místo můžeme asi zapomenout, přesto nám povinnost velí hrát na výhru. Hráči by po několika zápasech bez vítězství měli sami sobě a nakonec i svým fandům dokázat, že fotbal hrát umí,“ jasně říká kaplický kormidelník Ladislav Kuzma, kterého před šlágrem těší prázdná marodka: „Nějaké šrámy z posledního zápasu tam sice jsou, ale s tím se musíme vyrovnat!“ Dodejme, že Spartak na podzim v Sezimově Ústí prohrál nejtěsnějším výsledkem 0:1.

Daleko příjemnější sérii mají v zádech fotbalisté českokrumlovského Slavoje, kteří se po šesti výhrách v řadě pevně usadili na třetí příčce průběžné tabulky. V neděli slavojáci od 16 hodin hostí osmé Dražice a jsou velkými favority, když navíc mají soupeři oplácet podzimní prohru v poměru 1:2.

„To jsme hráli opravdu špatně a i když tam byly další vlivy, tak jsme si ten zápas prohráli sami,“ vzpomíná krumlovský kouč Lubomír Pintér a ihned pokračuje: „Je jasné, že nás čeká nepříjemný soupeř, který se sice pravidelně pohybuje v dolních patrech, ale my na něj moc neumíme. Já ale věřím, že to zlomíme a naší vítěznou sérii prodloužíme. Hráči jsou v pořádku, trénovat začal už i v týdnu nachlazený Vacek. Jediný otazník tak visí nad svalovým zraněním Plišky, který ale podstupuje intenzivní rehabilitaci v naší osvědčené kryosauně. Mohl by se dát dohromady,“ věří trenér Lubomír Pintér.

První třídy

Oba okresní zástupci v druhé nejvyšší oblastní soutěži – I. A třídě – mají před sebou v jubilejním dvacátém kole vzájemné velké derby. V neděli od 14.30 se na trávníku posledního Frymburku představí třináctá Horní Planá a bude chtít domácí na oplátku obrat o body. Na podzim se totiž na hřišti hornoplánské Smrčiny hrálo bez branek.

Prestižní sousedské derby přináší i 20. kolo I. B třídy. V sobotu na hřišti průběžně druhé Křemže bude hostovat v tabulce devátý nováček z Nové Vsi a domácí budou v očekávané bitvě hostům vracet podzimní prohru 2:3, kdy na Borku přišli o body až v posledních minutách.

Druhé okresní derby bude v sobotu k vidění v Dolním Dvořišti, kde na trávníku aktuálně sedmých domácích hostuje průběžně čtvrté béčko Českého Krumlova. Domácí budou také oplácet podzimní těsnou porážku v poměru 1:2.