A právě čtyřiadvacetiletý útočník Dynama, jenž se v létě potýkal s poklesem formy, se za důvěru novému kouči odvděčil v důležitém zápase I. ligy s Duklou Praha správným způsobem – dal vedoucí gól a patřil k nejlepším hráčům zápasu.

K návratu do základní sestavy Řezníčkovi bezesporu pomohl jeho výkon v zápase strakonické farmy s K. Vary, ve kterém před zraky čerstvě jmenovaného trenéra Soukupa vstřelil oba góly. „Jasně, že jsme se chtěli před novým trenérem ukázat. Doufám, že se mu to líbilo," říkal tehdy ve Strakonicích v rozhovoru pro Deník a na dotaz, jak vidí svou šanci v áčku pod novým trenérem, jen pokrčil rameny. „Všichni půjdeme od nova a já, když tu šanci dostanu, budu za ni rád a zkusím ji využít," ujistil.

Po lize s Duklou odpovídal na dotazy Deníku.

Obránce Dukly Ondřej Vrzal po zápase uvedl, že jedním z taktických pokynů, které od trenéra dostali, bylo i to, aby počítali s tím, že vám tak od šedesáté minuty budou docházet síly, že nemáte kondici. Co vy na to?

Něco takového odmítám, to podle mě v žádném případě není pravda. Já si myslím, že jsme běhali a bojovali až do konce zápasu.

Vy jste hrál po delší době od začátku a bylo na vás znát, že jste si toho považoval a bojoval na doraz. Je to tak?

Samozřejmě. Já chtěl chytit tu šanci, kterou mi pan Soukup dal. Gól jsem dal, což byl můj hlavní úkol. Škoda jen, že to nebyl gól vítězný.

Nevyhráli jste zřejmě i proto, že na rozdíl od prvního poločasu, kdy jste byli lepší, ve druhé půli měla více ze hry Dukla. Proč vám to v těch druhých poločasech tak nejde?

Tak to nevím, těžko říct… Přitom jsme si přestávce říkali, že musíme hrát pořád stejně, že to nesmíme vypustit. Jenže zase jsme dostali gól z odražené standardky, kdy nám vrátili balon do vápna, byl z toho gól a my zase nevyhráli.

Když to není ve fyzičce, je třeba hledat příčiny v psychice?

Nevím, jestli je v psychice. Prostě jsme si hlídali výsledek, bohužel jsme neuhlídali osobku a dostali ze standardky branku. Což se nám nestalo prvně, stávat by se nám to ale nemělo.

Nevyvedla vás z tempa ta neplánovaná pauzu, kdy těsně po půli vypadla světla?

To ne, to byly nějaké čtyři minutky a my se na hřišti mezitím pořád hýbali.

Šli jste do zápasu se záměrem na soupeře vletět? První půlhodinu jste byli jasně lepší.

Chtěli jsme od výkopu na ně nalézt a nechat je jen odkopávat, aby to Řepa s Lengym odhlavičkovali, my sbírali odražené balony a hned se cpali dopředu. To se nám dařilo, proto jsme měli vrch.

A vy jste v tom tlaku dal gól…

Tam odvedl dobrou práci Míra Markovič, podržel balon, dal to Klesičovi do strany, ten mě hezky našel a já to dal k tyči.

V první půli jste šli v přečíslení a vy jste zvolil střelu do obránce. Nechtělo to spíš přihrávku?

Kluci mi nabíhali, s nimi ale šli i stopeři. Trenér říkal, ať si něco dovolíme, tak jsem to zkusil zaseknout a vypálit, ale ten bek mi to zblokoval.

A ke konci zápasu, jak to brankáři vypadlo?

Sandro mi to hezky prostrčil do vápna, mně to ale ujelo a pak jsem Radovi míč asi trošku vypíchl z rukou. Měl jsem to možná nechat Hanzlíkovi, třeba by to uklidil.

Dva body jste ztratili, třeba vám ale i bod pomůže se zvednout?

Věřím, že ano. Teď jedeme do Příbrami, tam se dá hrát, a zkusíme přivézt tři body.

Vrzala nastřelená tyčka mrzela, i od ale bere

Přestože se fotbalisté Dynama ke konci zápasu s Duklou Praha, kdy po vyloučení Zbyňka Pospěcha hráli posledních zhruba deset minut přesilovku, snažili vstřelit vítěznou branku, tři body v samém závěru málem získali Pražané.

V poslední minutě totiž míč po ráně Ondřeje Vrzala lízl tyč Daňkovy svatyně! „Velká škoda, že to nešlo o kousek blíž. Mohli jsme tady ještě nakonec utrhnout tři body," litoval.

Nicméně i jeden bod z jihu Čech pětadvacetiletý ofenzivní obránce Dukly bral. „S nerozhodným výsledkem musíme být spokojeni, vždyť jsme v závěru dostali červenou kartu a dohrávali v deseti. Za bod tudíž jsme rádi," poznamenal.

Pražané navíc v Č. Budějovicích už od 16. minuty prohrávali a navíc se v první půlhodině museli spíš bránit náporu domácího týmu. „V úvodu utkání jsme se nedostali do své hry, a proto jsme si o přestávce řekli, že tak dál hrát nemůžeme, že ve druhém poločase musíme víc zamakat. Po přestávce jsme, myslím si, už hráli líp než soupeř a zaslouženě vyrovnali," soudil.

Zatímco v první půli se Vrzal dopředu moc nedostával a spíš se musel na levém kraji hostující obranné čtveřice věnovat defenzivním úkolům, po změně stran už tolik starostí neměl. Na dotaz, co se změnilo a zda mu tam třeba jeho spoluhráči víc pomáhali, jen pokrčil rameny: „To ani ne, ale trenér nám říkal, že od takové šedesáté minuty už domácí tak nebezpeční nebudou, že už nebudou moct, že nemají takovou fyzičku," zřejmě trošku nechtěně Ondřej Vrzal odtajnil část taktických pokynů, které fotbalistům Dukly jejich trenér před druhým poločasem v kabině udělil…