Fotbalisté kaplického Spartaku se na úvod odvet představili v Želči a trenéři měli opět problémy se složením manšaftu, když z obvyklé sestavy z přípravných duelů vypadla trojice Motz, Micák a Svoboda. Především absence posledně jmenovaného byla v útočné fázi citelně znát. Na podzim Kapličtí před svými fandy vyhráli 4:0, ale v odvetě to bylo jinak…

Želeč – Kaplice 3:0 (1:0)

Domácím se vydařil vstup do střetnutí na výbornou, když hned svou první příležitost přetavili ve vedoucí branku. Ve 4. minutě přetažený centr z levé strany vrátil před branku Kordina a Novotný v koncovce přetlačil svého strážce – 1:0.

I v následujících minutách byli domácí aktivnějším týmem. Hosté kazili i jednoduché přihrávky, čímž lacině přicházeli o míče a dostávali sami sebe pod tlak. V 9. minutě pokoušel střelecké štěstí Pavličko, mušku měl však poněkud vychýlenou. Po čtvrthodině hry a přesném pasu od Bartesky se do zakončení zprava dostával agilní Novotný, branku Spartaku však také minul.

S přibývajícím časem pak začali více vystrkovat růžky i Kapličtí. Ve 27. minutě zahrával přímý kop z větší vzdálenosti Krenauer, s jehož přízemní střelou si však zkušený gólman Blažek bez větších problémů poradil. Po půlhodině hry hosté pěkně zakombinovali, z levé strany se k centru dostal Krauskopf, ale nabíhající Hošek na malém vápně na balon těsně nedosáhl. O pár minut později se na šestnáctce dostal k odraženému míči Kouba, pálil pohotově, střela však minula levou tyč. Do kabin tak odcházeli s jednobrankovým náskokem spokojenější domácí.

V úvodní čtvrthodině druhého poločasu se ke střeleckým pokusům dostali hráči obou celků. Nejprve zkoušel štěstí kaplický Gondek, přízemní křížná střela však mezi tyče nesměřovala. Na druhé straně po rozehraném rohovém kopu Majer zpětnou přihrávkou nabil Barteskovi, jenž pálil také mimo. Po hodině hry se opět o slovo přihlásil Gondek, tentokráte už mířil do prostoru mezi tyčemi, ale Blažek byl na místě. V 62. minutě domácí zahrozili po rohovém kopu a těsně nad branku hlavičkoval Pavličko.

O čtyři minuty později už se domácí druhé branky dočkali. Přišel nákop na rozběhnutého Novotného, který se z pravé strany dostal do šestnáctky, prudký centr Vokál jen vyrazil k nepokrytému Podroužkovi a pro domácího kapitána nebylo problémem poslat míč do odkryté svatyně Spartaku – 2:0.

Domácí kapitán mohl vzápětí vedení svého týmu navýšit, ale ve stoprocentní příležitosti na gólmana Vokála nevyzrál. Čtvrthodinu před koncem pak gólovou pojistku domácích přidal střídající Holub, který z pravé strany prudkou ranou na bližší tyč upravil na 3:0.

Alespoň korigovat mohli hosté osm minut před koncem, kdy Šálek prostrčil míč na rozběhnutého Hoška, který šel sám, mířil však nad branku. Po závěrečném hvizdu se tak domácí mohli radovat ze zaslouženého zisku důležitých tří bodů. Kapličtí o první jarní body musejí zabojovat v domácím střetnutí s Prachaticemi.

Fakta – branky: 4. Novotný, 66. Podroužek, 75. Holub, střely na branku 5:3, mimo 7:5, rohy 8:0, fauly 15:14, ŽK 2:2 (u hostů Krauskopf, Janura), rozhodčí Macko.

Sestava Kaplice: Vokál – Čajan, Janura, Doubrava, Gondek, Krauskopf, Krenauer, Šálek, Smolen (74. Kuchař), Hošek (85. Říha), F. Kouba.

Libor Granec