Po ideální uličce Petra Javorka v tu chvíli zvyšoval už na 3:0, nakonec ale právě až jeho trefa se ukázala být tou vítěznou.

Čtvrt hodiny před koncem jste po vaší brance vedli o tři góly, nakonec jste se ale o výsledek třásli až do konce. Jak jste ten hektický závěr prožíval?

Teplice v závěru přidaly a zatlačily nás, a když daly na 3:1, my jsme znervózněli a byli jsme nakonec moc rádi, že jsme uhráli i nejtěsnější vítězství.

Čím si takový obrat ve vývoji utkání vysvětluje? Vždyť Teplice s výjimkou průniku Podaného z první minuty až do chvíle, kdy Jarolím dal na 3:1, prakticky neměly vážnější příležitost…

My jsme ke konci začali trošku ztrácet balony uprostřed hřiště, podle mě se taky prška na tom podepsala. Ale jak říkám, nakonec jsme to zvládli, ty tři body urvali a tomu jsme moc rádi.

Jistě vás těší, že ty tři body jste získali právě díky vašemu gólu, který se ukázal nakonec být vítězným…

Myslím, že jsem si dobře narazil s Petrem Javorkem, pak jsem se už jen koukl, kde je brankář a umístil to k tyči. Jsem rád, že to tam padlo.

Zamířil jste šajtlí skutečně přesně i patřičně rychle, o blafáku či jiné variantě jste tudíž ani nepřemýšlel?

Ne, dát to k tyči byla hned moje první myšlenka. A naštěstí to vyšlo.

Petr Javorek míč mezi houštinou protihráčů držel do poslední chvíle, neměl jste trošičku obavu, že ten správný okamžik prošvihne?

Ne, vůbec ne. Já čekal, že mi to tak dá. My si na tréninku takhle s Petrem míče narážíme a je super, že se nám to povedlo stejně i v zápase.

Jak jste se vůbec vy jako bek až tak na hrot dostal?

Já vytahoval balon a díval se, kde je náš pravý obránce, a když jsem viděl, že zůstal vzadu, já mohl jít nahoru a pak už to bylo jenom o štěstí. A to já při tom gólu měl.

Jako obránce tak často góly nedáváte. Nebyl tenhle gól první, co jste v dresu Dynama dal?

Nejen v Dynamu. Byl první, co jsem dal i v české lize.

Nehlásil se tudíž klubový pokladník o patřičný obolus do klubové kasy?

Zatím na to nebyl ještě čas, ale chystám se, že brzy budu osloven.

Hodně si vítězství s Teplicemi ceníte?

Samozřejmě. Pro nás to byl hodně důležitý zápas a celý týden jsme se na něj připravovali. Myslím, že jsme dali do zápasu všechno a ty tři body jsme si dle mého soudu zasloužili.

Bylo pro vás motivací třeba i to, že jste věděli, že v případě vítězství opustíte sestupové příčky?

Určitě, i na to jsme mysleli. Pro nás je teď ale každý zápas velice důležitý.

Pojede se vám po výhře s Teplicemi líp i teď do Jablonce?

Rozhodně, i tam se v neděli pokusíme urvat nějaký bod.

Fotbalisté Dynama nastříleli Puklici dvaadvacet gólů

Fotbalisté prvoligového Dynama si v rámci projektu Kopeme za fotbal v pondělí v úterý večer za umělého osvětlení zahráli v modelovém utkání se Sokolem Puklice, jemuž v pohodě nastříleli dvaadvacet branek.

Pro hráče týmu z okresního přeboru byla možnost zahrát si na hřišti prvoligového soupeře odměnou za účast ve zmíněném projektu, pro fotbalisty Dynama byl zápas zpestřením přípravy na nedělní těžké utkání v Jablonci. Dle klubového webu si zahráli a hlavně i zastříleli s očividnou chutí.

Dynamo ČB – Sokol Puklice 22:0 (10:0), Řezníček 6, Zeba 4, Hudson, Linhart 3, Vozábal, Markovič 2, Javorek, Sandro.

Sestava Dynama: Daněk – Zeba, Lengyel, Řepka, Halama – Sandro, Otepka, Rýdel, Rakovan, Javorek – Řezníček, 2. půle: Křížek – Novák, Halama, Riegel, Hanzlík – Hudson, Zeba (Vozábal), Rýdel, Klesa – Markovič, Linhart.