'Pokud budeme všichni zdraví a chytíme těžký začátek, tak věřím, že jsme schopní hrát kolem osmého místa,' přeje si trenér zlatokorunského nováčka I.B třídy František Gallistl.Nováček pod taktovkou trenérského matadora Františka Gallistla rozehraje své účinkování v I.B třídě na půdě naposledy osmé Olešnice. „Tu trochu známe z předchozího působení v první třídě. Hrajeme tam ale v neděli a u nás je o víkendu pouť, snad to dáme…“ říká se smíchem kouč a vrací se k letní přípravě novice: „Začali jsme až v druhé polovině července a příprava byla oproti minulému roku kratší asi o dva týdny. S účastí na tréninku i odehranými zápasy jsem byl spokojený. Na úvod jsme vyhráli v oboustranně velmi dobrém zápase 4:2 v Horní Plané. Na turnaji ve Frymburku jsme sice dostali pětku od velice dobrého rakouského týmu, ale pak po remíze vyhráli na penalty nad domácími. V kompletním složení jsme v generálce prohráli ve Větřní, které ale ukazuje velkou kvalitu.“

Zlatokorunskou sestavu ovšem postihl v létě jeden velký odchod…

„Do Krumlova pro mě za trochu podivných okolností šel Sláma, což byl v minulé postupové sezoně určitě náš nejlepší hráč a důležitý článek sestavy. Bohužel, ale je to tak. Já to ovšem Honzovi přeji, ať se mu v divizi daří!“ vzkazuje trenér Gallistl a jedním dechem dodává: „Naštěstí je to odchod jediný. Naopak přišli Dušek z Větřní i mladíci Lacko s Fucimanem z Krumlova a po dlouhé době se vrátil zkušený Smrček, který u nás už hrál. Kádr se tedy rozšířil,“ těší kouče.A s jakým cílem jdou Zlatokorunští do nové sezony?

„Klasika, chceme se udržet! Pokud budeme všichni zdraví a chytíme těžký začátek (pozn. – po Olešnici čeká Zlatokorunské doma souboj nováčků s Klikovem a pak cesta k derby na půdu favorita z Kaplice), tak věřím, že jsme schopní hrát kolem osmého místa,“ prorokuje František Gallistl.