Například v úterý ve 14.56 hodin vyjížděli k požáru lesní hrabanky, která hořela u Horního Dvořiště. Hořící klest uhasili profesionální hasiči ze stanice Kaplice ve spolupráci s jednotkou SDH Vyšší Brod.

Ve čtvrtek v 8.20 hodin profesionální hasiči ze stanice Kaplice a Český Krumlov vyjeli s výškovou technikou do Dolního Dvořiště, kde se linul kouř ze střechy domu. Zároveň byly svolány i jednotky SDH Dolní Dvořiště, Malonty a Vyšší Brod. Hasiči průzkumem našli ohnisko požáru ve druhém patře restaurace. Požár bojleru rychle lokalizovali a po necelé půlhodině zlikvidovali. Díky jejich rychlému zásahu se požár nerozšířil do střechy. Vyšetřovatel hasičského záchranného sboru stanovil výši škody na 15 000 korun. Hodnota uchráněného majetku činí 100 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

A ten samý den večer v 19.07 hodin vyrazili českokrumlovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči obce Zubčice do Mirkovic, kde hořely túje. Stromy se ale podařilo majitelům uhasit ještě před příjezdem hasičů. Ti zkontrolovali řádné dohašení. Na shořelých tújích vznikla škoda ve výši 6 500 korun.