Zatímco dospělí se do žádných soutěží nehrnou, mladí se do nich vrhají naplno. A ještě k tomu jsou poměrně úspěšní. Sbor dobrovolných hasičů Omlenice tím získává v regionu slušné jméno.

Kozlův hasičský počin
HLASUJTE ZDE

„Jsme z mládeže opravdu nadšeni. Máme v družstvu patnáct dětí. Bylo by jich i více, protože neustále v obci přibývají, ale kolega, co je má na starosti, by už asi přestával stíhat,“ řekl starosta omlenických hasičů Petr Drayer. „Máme to tu samou maminku,“ usmál se.

Dospělé družstvo má 29 členů, z nich je aktivních zhruba 15. „To jsou ti, co se zúčastňují různých cvičení a sportovních akcí, které pořádáme,“ vysvětlil Drayer.

V Omlenici funguje i zásahová hasičská jednotka o sedmi členech. Výraznější zkušenosti ale zatím nemá. „Jsme blízko na dojezd kaplických profíků, tak pomáháme spíš s hlídáním dohořívajících míst a tak. Vlastně jsme ještě nebyli pořádně využiti.“

Stejně jako jinde se hasiči v Omlenici starají o zábavu. Pořádají několik oblíbených akcí. „Každý rok stojíme například za fotbalem pro hasiče a děti, což je fajn akce. Také organizujeme hasičskou zábavu. Jsou tu různé akce. Za své si bereme i sběr železného šrotu,“ řekl Drayer.

Do budoucna omleničtí hasiči spojí pořadatelské síly s novým místním sdružením Dráčci Omlenička. „Můžeme spolu leccos uspořádat. Bylo by to fajn,“ řekla Miroslava Nováková ze sdružení maminek.

„Dětí je v obci opravdu mnoho, takže jim tímto spojením sil můžeme vyjít vstříc. Uspořádáme například dětský den a podobné akce. Maminky by to všechno samy těžko zvládaly,“ řekl Drayer.

Své hasiče si Omlenice hýčká. Petr Drayer si nemůže spolupráci s obcí vynachválit. „Když vedení požádáme o nějaký finanční příspěvek, vyjde nám vstříc. Podporují hlavně činnost pro děti, což je fajn,“ řekl Drayer.

„Dokonce se nám občas naskytne i nějaký sponzorský dar. Takovou formou jsme dostali pěkné nové montérky.“