Naposledy jste na domácím ledě pokořili před parádní návštěvou 4:0 Jihlavu. Takový zápas se vám musel líbit?
Určitě. Byl to fantastický zápas, který se odehrál ve skvělé atmosféře. Šest tisíc diváků, to bylo něco úžasného. Od začátku utkání jsme plnili to, co jsme si řekli. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Když sečtete výkon, bodový zisk i návštěvu, tak se to dá hodnotit jako nejlepší letošní zápas?
Atmosféra byla skutečně vynikající, dali jsme čtyři góly a žádný jsme nedostali. Z tohoto pohledu to byl opravdu asi nejlepší zápas.

Kdy jste hrál naposledy před šesti tisíci diváky?
V Kazachstánu to nebylo, tam chodilo mnohem méně lidí. Naposledy to tak bylo asi ještě s Plzní před několika lety v extralize.

Byly pro vývoj zápasu důležité vaše dva rychlé góly, po kterých jste už v osmé minutě vedli 2:0?
V každém případě. Tím jsme dostali Jihlavu pod tlak. Musela se pak do nás tlačit a my jsme mohli hrát ze zabezpečené obrany na brejky. Počkali jsme si na naše přesilovky, ze kterých jsme dali další dva góly. Tím jsme zápas definitivně rozhodli. Rychlé dva góly nám ale hodně pomohly.

S Jihlavou bývají zápasy vždycky hodně vyhecované. Mohl na to mít vliv nedohraný vzájemný zápas z letního poháru?
Nemyslím si, že by to bylo vyhecované právě tímto zápasem. Spíše tomu dodají vždycky náboj diváci. Hodně našich fanoušků jezdí do Jihlavy a naopak z Jihlavy sem přijelo také velké množství. Vzájemně se překřikují a tím vytvářejí skvělou kulisu. Potom se hraje úplně jinak a všechny hráče to strhne.

V tabulce se držíte na čtvrtém místě s minimálním odstupem na čelo. S tím panuje spokojenost?
Spokojeni jsme. Důležité je pořád bodovat. Nejen doma, ale i venku. Řekl bych, že druhá čtvrtina se nám celkem podařila a musíme v tom pokračovat. Pokud bychom se takhle drželi do konce sezony, tak si myslím, že se nikdo nebude zlobit.

Prospěl vám hodně přesun do útoku k nejproduktivnějším hráčům soutěže Josefu Strakovi a Tomáši Nouzovi?
Prospěl mi rozhodně. Jsou to zkušení a šikovní hráči, já se jim to tam snažím trochu olítat. Potom už se jenom snažím být v každé situaci připraven, protože puk se ke mně může kdykoliv dostat.  Hledám si prostor před brankou a čekám na šanci.

V bedlivě sledovaném hodnocení plus/ minus jste v klubu nejlepší z útočníků s plus sedmi body. Těší vás tato bilance?
Cením si toho hodně. Je to ukazatel, že jste častěji u vstřelených gólů než u inkasovaných. To je vždycky dobře a jsem za to rád. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle.

V pátek jste si letos poprvé zahrál také extraligu za Plzeň ve Zlíně. Věděl jste o této možnosti hrát na střídavý start nejvyšší soutěž?
Věděl jsem o této dohodě. Pokud by o mě byl zájem z extraligy, tak střídavý start mám vyřízený právě do Plzně. Nějak jsem ale nepočítal s tím, že by si mě vytáhli. Soustředil jsem se na práci tady v Budějovicích. V poslední době se objevily nějaké náznaky, že by se mohl někdo ozvat, protože Plzeň měla zraněné hráče. Nijak moc  jsem s tím ale nepočítal.

Zaznamenal jste rozdíl mezi hokejem v extralize a v první lize?
Musím přiznat, že rozdíl tam je. Hlavně v chytrosti hráčů. V extralize jsou zkušenější hokejisté, kteří si podrží puk. V první lize také obránci častěji pod tlakem vytvoří hrubé chyby. V extralize beci tolik nechybují.

Ve Zlíně jste nastupoval za Plzeň ve čtvrté řadě a zase tolik jste se na led nedostal. Nečekal jste, že dostanete více prostoru, když už si vás vytáhli?
Je pravda, že jsem čekal větší prostor. To je ale otázka spíše pro plzeňské trenéry, jak to měli vymyšlené. Já jsem hlavně rád, že mé výkony v Budějovicích mají nějaký ohlas. Někdo to sleduje a tím, jak hraji, jsem si řekl o to, aby mě povolali.

Zlín není zrovna za humny a druhý den jste hráli v první lize s Jihlavou. Bylo to náročné ve spojení s cestováním?
Plzeň se ozvala ve čtvrtek ráno s tím, že mě vyzvednou už ve čtvrtek odpoledne na benzinové pumpě v Humpolci. Tam mě nabrali, vyspal jsem se na hotelu, v pátek ráno bylo rozbruslení a potom zápas, ve kterém jsem toho moc neodehrál. Jenom nějakých osm střídání. Cesta zpátky utekla, takže nějakou větší únavu jsem ani necítil.

Ve středu vás čeká utkání na ledě druhé Třebíče. Budete chtít dokázat, že patříte do absolutní špičky soutěže?
Bude to určitě hodně těžký zápas. V Třebíči to nikdy není jednoduché a body se tam nezískávají vůbec lehce. Mají výborně zvládnutou hru ve středním pásmu a hlavně nebezpečnou první lajnu. Musíme hrát disciplinovaně, protože Třebíč je velice silná v přesilovkách. Je třeba hrát jako doma s Jihlavou dobře dozadu a z protiútoků se snažit dávat góly. Každý bod by byl dobrý.