Hosté přijeli bez stále zraněného kapitána Gulaše a také distancovaného útočníka Berának, do branky se tentokrát postavil Strmeň.

A inkasoval hned po minutě a půl. Jihočeši hráli v šesti a v přesilovce šťastně prostrčil kotouč za záda českobudějovického gólmana Miškář – 1:0.

Hostím vstup do utkání vůbec nevyšel. O tři minuty později prolétla do jejich branky hodně nenápadná střela Šťastného a Hradec vedl už o dva góly. A mohlo být ještě hůř. Strmeň naštěstí zlikvidoval dvě velké možnosti hradeckého kanonýra Okuliara.

Pak se Motor přece jen zvedl, první třetinu vyhrál na střely na branku 11:9, ale do kabin odcházel poprvé s dvougólovým mankem.

V prostřední části se dlouho nic zajímavého nedělo. Výjimkou byla slibná možnost českobudějovického Vopelky, který ale u tyčky kotouč do sítě usměrnit nedokázal. Na druhé straně netrefil v dobré pozici branku Pilař.

Několikrát se pak zaskvěl Strmeň v brance hostí, takže se skóre ve druhé třetině neměnilo, na střely na branku ji ale vyhrál Hradec 15:4.

Až ve třetí třetině si zahrál Motor také v početní výhodě. A hned čtyřikrát. Ale byl to naprostý zmar. Nejen, že hosté nebyli moc nebezpeční, ale navíc při vlastní přesilovce sami inkasovali. Talmáši obral o kotouč Douderu a svůj brejk neomylně zakončil bekhendem pod horní tyčku –3:0.

Hosté byli dole a inkasovali počtvrté. Obránce Pláněk našel přesnou přihrávkou Perreta a ten už neměl problém usměrnit puk do českobudějovické sítě počtvrté. Tohle nebyl duel, na který by Motor měl být pyšný…

Branky a nahrávky: 2. Miškář (Blain, Estephan), 5. D. Šťastný (Estephan, Okuliar), 46. Tamáši, 53. Perret (Pláněk, Okuliar). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hnát, Špůr. Diváci: 4642.

Hradec: Pařík – Pavelka, Blain, Jank, Pláněk, Marcel, Freibergs – Okuliar, Tamáši, Perret – Eberle, Estephan, Šťastný – Pilař, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Jasper. Trenéři T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, D. Simon – Valský, M. Hanzl, Vopelka – Chlubna, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.