Ale mužstvo žije nejen hokejem. Úterní večer strávil kompletní tým, včetně trenérů a vedení klubu, návštěvou představení Divadla Pikl Charleyova teta. „Bylo to moc pěkné,“ pochvaloval si reprezentant Slovinska.

Na jihu Čech začínáte svou již třetí sezonu. Jak vám chutná tvrdá příprava pod taktovkou nového trenéra Václava Prospala?
Příprava je trošku jiná, než byla minulý rok. Ze začátku to bylo docela těžké, ale zvykli jsme si na nový systém a do tréninků dáváme maximum. Víme, co po nás trenér chce, a je to v pohodě.

Letní přípravu na suchu jste absolvoval individuálně?
Ano. Dva měsíce jsem trénoval doma ve Slovinsku se svým kondičním trenérem. Přípravu na ledě už jsem ale zahájil s týmem.

Nezaskočilo vás, v jakém tempu se začalo na ledě hned od úvodního tréninku?
Je pravda, že na začátku to pro nás pro všechny byl trochu šok. Ale jak už jsem říkal, zvykli jsme si na to a makáme dál. Trenér po nás vyžaduje na každém tréninku stoprocentní úsilí. A my to plníme.

V přípravném období jste zatím odehráli pět zápasů. Který se vám povedl nejvíce a na který byste třeba nejraději zapomněl?
Hned první utkání v Plzni se nám nepovedlo. Tam jsme nehráli tak, jak po nás chce trenér, ani jak bychom chtěli hrát my sami. Ale naše výkony se zlepšují. Každým zápasem je to o kousek lepší. Mám z toho docela dobrý pocit.

Naposledy jste hráli s rakouským Lincem. Doma výhra 6:5 v prodloužení, na ledě soupeře těsná prohra 0:1. Každý z obou zápasů byl úplně jiný, ale svou kvalitu měly oba. Souhlasíte?
Určitě. Domácí zápas jsem nehrál, ale sledoval jsem ho z tribuny. V Linci jsem nastoupil a odehráli jsme dobré utkání. Neudělali jsme žádné chyby. Jediný problém byl v tom, že jsme nedali žádný gól. Když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát. To je jasné. S naší hrou v defenzivě jsme ale určitě mohli být spokojeni. Byli jsme více na puku než soupeř a dostávali jsme ho pod tlak. Za celý zápas jsme měli na kontě třicet střel. To v Linci není špatné.

Dříve se hrály letní přátelské zápasy před minimální diváckou kulisou a k vidění býval skoro bezkontaktní hokej. Dnes už se i přípravné duely blíží atmosférou i nasazením mistrovským duelům. Vnímáte to tak?
Je vidět, že od konce minulé sezony uplynulá dlouhá doba a lidi se na hokej těší. Všichni už se těšíme, až to vypukne a začne soutěž. Fanoušci jsou zvědaví, jak vypadá náš tým. Jsem rád, že chodí tolik lidí i na přípravné zápasy.

Nasazení už je také stoprocentní jako v prvoligových střetnutích?
Musíte hrát pořád naplno. Hokej se nedá hrát jenom na nějakých osmdesát procent. Máme takový styl hry, že musíme pokaždé odevzdat sto procent. Jinak to prostě nejde.

Zápas v Linci přinesl sporný moment, když váš spoluhráč Zdeněk Čáp dostal za zákrok na domácího Leblera trest na pět minut a do konce utkání. Přitom se zdálo, že se jednalo o čistý strom. Jak jste viděl tuto situaci?
Podle mého názoru to byl čistý hit. Domácí hráč ale zůstal ležet na ledě a byla tam krev. Rozhodčí dal Zdeňkovi trest na pět minut a do konce zápasu. I když jak říkám, podle mého to byl čistý zákrok. Pětiminutové oslabení jsme ale ubránili.Čekají vás tři zápasy ve čtyřech dnech. Je těžké takovou porci zvládnout?
Taková je příprava. Zápasy jsou pro nás vždycky lepší než trénink. Budeme se snažit dodržovat pokyny trenérů a náš výkon posunout zase o něco výš.

Na každého z vás obránců vyjdou pravděpodobně dva odehrané zápasy?
Vypadá to tak. Sestava se točí. Ale ještě nevíme, kdo bude ve kterém utkání odpočívat.

V pátek a v neděli hostíte německý druholigový klub Lausitzer Füchse. Říká vám tento soupeř něco?
Zatím vůbec nic. Beru to jako další zápasy. Soustředíme se hlavně na sebe. Na náš výkon a věci, které máme dělat. Uvidíme, jaké to přinese výsledky.

Máte vůbec nějakou osobní zkušenost s německým hokejem?
Nemám.

V dresu německého soupeře nastupuje bývalý českobudějovický útočník David Kuchejda. Znáte se?
Odehráli jsme tady spolu jednu sezonu. Známe se dobře. Nedávno jsme se potkali v Rožnově, kde oba bydlíme.

Budou mít pro vás obě utkání díky jeho účasti na ledě o něco větší náboj?
Jasně (úsměv).

V rámci utužování kolektivu jste byli na divadelním představení na Hluboké. Na co jste se vypravili?
Byli jsme na nádvoří zámku na divadle. Celé mužstvo, trenéři i vedení klubu. Byl to takový teambuilding. Představení trvalo dvě a půl hodiny a bylo velice pěkné. Opravdu povedená akce.

Sledovali jste Charleyovu tetu. Bavila vás tato divadelní komedie?
Bavila. Viděl jsem ji u nás ve Slovinsku, takže už jsem trochu věděl, o co půjde. Líbilo se mi to.

Češtinou už vládnete skutečně docela obstojně. Rozuměl jste všemu, co se na jevišti odehrávalo?
Rozuměl jsem skoro všemu. Něčemu také ne, ale to nevadilo.

Bavilo to i vaši manželku?
Bavilo, ale rozuměla trochu méně než já. Pořád se mě ptala, co se stalo a co herci říkali (úsměv).

Ale nenadávala a byla ráda, že jste ji vytáhl do společnosti?
Určitě. Byla spokojená.

Pomáhají podobné společné akce utváření dobré party uvnitř týmu?
V každém případě. Je dobré, když spolu nejsme jenom na zimáku. Jsem rád, že jsme na divadle byli.