Bod navíc vystřelil v prodloužení Kašpařík

České Budějovice - Hokejisté HC Mountfield porazili v utkání 47. kola Tipsport extraligy Liberec 2:1 po prodloužení a udělali tak důležitý krok k elitní čtyřce. Další duel hrají Jihočeši až po reprezentační přestávce.

5.2.2012

TYGŘI VEZOU Z BUDĚJOVIC BOD. Na snímku bojuje liberecký Bárta s obranou soupeřeFoto: Deník/Jaroslav Skýbek

Pavel Kortus ml.

Sestava Jihočechů byla prakticky obdobná s tou, co vyjela na led v pátek na Spartě. Liberci chyběli v boji o play off Bartovič, Kajínek a Krejčík. První třetinu opanoval od první minuty domácí Mountfield.

Po úvodním oťukávání se dostali do vedení v 6. minutě domácí. Aleš Kotalík zachytil rozehrávku Pince, nabídl kotouč Jakubu Langhammerovi. Ten tvrdě vystřelil, Pinc kotouč pouze vyrazil a Lukáš Květoň již neměl problém ho dorazit do sítě.

Jihočeši na ledě nadále vládli. Po střele Gulaše se k opakované dorážce dostal Burian, jeho druhý pokus zastavilo břevno. Tygři hrozili pouze ojediněle. Průnik a následnou střelu Bulíře zlikvidoval Kovář. Po první části tak na kostce nad ledem svítil stav 1:0.

Druhá část začala velkou šancí domácích. Mertl nevyužil zaváhaní Pince a netrefil zcela odkrytou branku. Jihočeši byli nadále aktivní, šance Gulaše zneškodnil pozorný brankář Severočechů. Pěknou střelou od modré čáry se prezentoval Jiří Šimánek, jeho pokus zacinkal na tyčku klece Tygrů.

Liberec hrozil v přesilovkách, Urbanovu teč chytil Kovář. V závěru druhé části dostali svěřenci trenéra Výborného možnost zahrát si přes minutu a půl přesilovku pět na tři. V té kratší části ve zbytku třetiny se ke střele dostali Gulaš s Kotalíkem, ale oba přestřelili.

Ve třetí třetině oba celky vycházely ze zabezpečených obran. Jihočeši vstřelili branku, ale ta nebyla uznána pro předchozí zásah do masky brankáře Pince. A když branka nepadla ani po obrovském závaru, ve kterém hráli hlavní roli Gulaš s Kašpaříkem, pokračovalo se v prodloužení.

To rozhodl v jeho čtvrté minutě Pavel Kašpařík, když dorazil přesilovkovou střelu Krajnce. Jihočeši tedy porazili Liberec v prodloužení a před reprezentační přestávkou udělali důležitý krok k vysněné čtyřce.

Branky a nahrávky: 6. L. Květoň (Langhammer, Kotalík), 64. Kašpařík (Krajnc, Kotalík) – 45. Vantuch (Nedvěd), rozhodčí: Šindler, Müllner – Dřínovský, Jindra, vyloučení 4:7, využití 1:0, 4473 diváků.
Mountfield: Jakub Kovář – Ptáček, Krajnc, Novák, Vráblík, Němeček, Kolarz – Červený, Kašpařík, Šimánek – Burian, Kotalík, Gulaš – L. Květoň, Langhammer, Švihálek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: Fr. Výborný a Kupka.
Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Roth, Štich, Moravec, Holub - Bulíř, Nedvěd, Klimenta - Urban, Vantuch, Bárta - Špaček, Vak, Kica - Víšek, Bortňák. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Hlasy trenérů: Milan Kupka (Mountfield): „Viděli bojovné utkání, které rozhodovala vůle. Naše zápasy jsou pořád stejné. Hrajeme vyrovnaná utkání, ale neproměňujeme šance a pak se třeseme o výsledek. Se dvěma body jsme spokojeni.“
Filip Pešán (Liberec): „Bylo to více bojovné, než pohledné utkání. Dominovali v něm oba výborní brankáři. Doufali jsme, že utkání dotáhneme do nájezdů, které se nám v poslední době daří. Bohužel domácí rozhodli v prodloužení, přesto bod bereme.“

5.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Parlamentní volby v Temelíně.

Jihočeské osobnosti nehýří po volbách optimismem

V Kájově pozor na nehodu v Boletické ulici

Půlstoletí českého fiktivního génia přibližuje výstava

Husinec /VIDEO/ - Výstavu, která provede celým životem génia, tedy Járy Cimrmana, hostí Městský úřad v Husinci.

I.A třída: Větřní si polepšilo na desáté místo

Českokrumlovsko - V jedenáctém podzimním dějství druhé nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – I.A třídy – měli oba okresní zástupci výhodu domácího prostředí, ale znovu bodoval jen jeden.

Šofér řídil Alfa Romeo, přitom nesměl

Drahoslavice – S tím, že padne do rukou policie, zřejmě nepočítal mladý muž, který si vyjel v osobním autě značky Alfa Romeo.

Medvědi vytěžili z víkendového dvojkola pět bodů

Vimperk, Č. Krumlov - Napilno měli hokejisté v krajské lize, když si o předposledním říjnovém víkendu odškrtli hned dva odehrané zápasy.