Chomutov vás k ničemu moc nepustil. Čím to podle vás hlavně bylo?
Byli jsme všude pozdě a byli jsme horší. To si nebudeme nic namlouvat. Chomutov přijel a hrál o třídu lepší hokej než my. Vůbec jsme se nedostávali do šancí.

Čím si vysvětlujete ten trochu zabrzděný výkon z vaší strany?
Těžko říct. Někdy ale takové zápasy prostě přijdou. Věřím, že další utkání v Chomutově bude úplně jiné. Pojedeme tam s tím, že můžeme být Pirátům rovnocenným soupeřem.

V první třetině jste měl jednu z mála šancí vašeho týmu. Co chybělo k tomu, abyste Kopřivu překonal?
Zpracoval jsem si puk a možná jsem měl zkusit udělat kličku do bekhendu. Takhle jsem vystřelil nahoru a gólman to chytil. Měl to být gól, ale nebyl. Co k tomu víc říct.

Hráli jste dvě utkání po sobě se Slavií a s Chomutovem. Který z těchto protivníků na vás zapůsobil lepším dojmem?
Určitě Chomutov. Mohlo to být ale dané i naším výkonem, protože my jsme neměli pohyb a tolik jsme je nedohrávali. Se Slavií jsme naopak hráli opravdu tvrdě. Mohlo to tím být, přesto si myslím, že Chomutov byl o něco lepší.

Cítili jste v průběhu duelu naději, že byste se do něj mohli vrátit?
Možná kdybychom hned na začátku třetí třetiny nedostali třetí gól, tak by ta šance byla. Byli jsme ale horší. Jsme zklamáni.

Baráž má odehranou svou první čtvrtinu. Váš tým je s jediným bodem na posledním čtvrtém místě tabulky. Co to podle vás znamená pro další vývoj prolínací soutěže?
V každém případě potřebujeme začít bodovat. Jsou odehrané tři zápasy a máme jediný bod, což je strašně málo. Ostatní soupeři nám trošku odskočili, ale pořád ještě zbývá devět utkání a určitě se to dá dotáhnout.

Okusili jste už všechny tři soupeře. Kdo je podle vás největším favoritem na postup?
Chomutov vypadal velice dobře. Ale je třeba možné, že Slavia k nám přijela a prožila si stejný zápas jako my právě s Chomutovem. Mohla mít jenom hloupý den. To všechno se může stát.

Nyní hrajete znovu s Chomutovem, ale na jeho ledě. Může to být jiný zápas?
Měl by to být hlavně jiný zápas z naší strany. Musíme hrát tvrději, zodpovědněji a komplexně lépe. O sto procent lépe než v neděli, kdy jsme nebyli dobří ani v jedné třetině, což se projevilo i na výsledku.