Se svým týmem se vyhřívá na čele tabulky nejvyšší soutěže, ale spokojenost panuje u Gulaše i v osobním životě. V minulém týdnu se stal otcem syna Milana.

Jako čerstvý otec jste odehrál už dva zápasy. Povzbudilo vás narození syna i při výkonech na ledě?

Je to úžasný pocit. Navíc máme i docela herní lauf, takže teď prožívám opravdu skvělé období a hrozně si to užívám. Jak rodinný život, tak i ten hokejový.

S Plzní jste měli po celý zápas navrch, ale remízu jste nakonec zachraňovali až v poslední minutě.

Řekl bych, že jsme odehráli velmi dobrý zápas a chyběl nám jenom kousek štěstí v koncovce. Ta nebyla stoprocentní. Do závěrečné třetiny jsme stáhli hru na tři lajny, protože za stavu 0:2 už jsme neměli co ztratit. Ukázali jsme svou sílu a zaslouženě jsme těsně před koncem vyrovnali. Je to pro nás velké povzbuzení do dalších zápasů.

Prohrávali jste 0:2 ještě pět minut před koncem. Stále jste věřili, že můžete vyrovnat?

Kdybychom nevěřili, tak by se nám nikdy vyrovnat nepodařilo. Věřili jsme po celý zápas. Ten trvá šedesát minut. My jsme zvládli výborně jeho závěr a po zásluze jsme vyrovnali.

Při prvním gólu jste se ocitl sám před Svobodou. Věděl jste hned, jak budete zakončovat?

Byla to klasická situace v přesilovce. Zachytil jsem nahozený puk před branku. Snažil jsem se ho zpracovat a chtěl jsem se udělat kličku, abych gólmana trochu zmátl. To se také podařilo.

Podíl jste měl také na vyrovnávacím, kterého dosáhl Pavel Kašpařík pouhých dvaadvacet vteřin před koncem?

To byl doslova ubojovaný a udřený gól. Pavel Kašpařík šel po hlavě za pukem a je skvělé, že se nám povedlo vyrovnat.

Na první pohled se zdálo, že autorem vyrovnávacího gólu jste byl vy.

Možná to tak vypadalo, protože jsem byl u puku také hodně blízko. Je ale hlavně úplně jedno, kdo góly dává. Především je důležité, že jsme nějaký bod urvali. Ten s Plzní má tentokrát vzhledem k průběhu cenu zlata.

Mohli jste mít i druhý bod, protože prodloužení se odehrálo pod vaší taktovkou a soupeř skóroval až těsně před koncem.

Dneska nám to prostě úplně nelepilo. Plzeň hrála výborně zezadu a spoléhala na brejky. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je bod určitě cenný.

O víkendu budete hrát finálový turnaj European Trophy ve Vídni. Co od tohoto turnaje očekáváte? Přistoupíte k němu stejně jako k extralize?

Ještě jsme se o tom konkrétně nebavili. Trenéři nám ještě řeknou, co si od European Trophy slibují. V kabině už ale máme jasno, že si ceníme postupu mezi nejlepší osmičku a tam se chceme poprat o co nejlepší výsledek. Je to prestižní soutěž a zahrát si proti Jokeritu Helsinky je pro nás velká výzva.

Vy osobně se do Vídně těšíte?

Těším se hodně. Jokerit má vynikající mužstvo a určitě nás čeká kvalitní zápas, protože Finové také rozhodněnic nevypustí. Chceme ale uspět co nejlépe.