Mužstvo Slavoje mělo v nohách náročný vítězný zápas s českobudějovickým Samsonem (6:3) a navíc nastoupilo pouze se čtyřmi obránci a celkem třinácti hráči do pole, což se nakonec také promítlo do dění na hrací ploše.

„Dokud nám stačily síly, což bylo zhruba do poloviny utkání, hrál se vyrovnaný hokej, ale pak už se na nás začala projevovat únava z předchozího duelu. Tím však nepopírám to, že Soběslav hrála dobře. Má mladý tým, který dobře bruslí, a hlavně na rozdíl od nás soupeř trénuje někdy od poloviny července,“ konstatoval trenér krumlovských hokejistů Vilém Migl.

Hosté souboj s kvalitním protivníkem pojali jako vítanou prověrku na kvalitním ledu. „Inkasovali jsme hodně, to je pravda, ale nedělal bych z toho vědu. Byli jsme vlastně teprve počtvrté na ledě a důležité tak je, že jsme si mohli zahrát a nikdo se nezranil,“ podotkl.

Krumlovští hokejisté do nového ročníku krajské ligy vstoupí už v sobotu na ledě Milevska (17 hodin). „Nevíme, jaká je aktuální síla soupeře, ale rádi bychom odstartovali sezonu úspěšně, takže jedeme do Milevska s cílem zvítězit. Bude však také záležet na tom, v jakém složení tam pojedeme. Doufám, že poskládáme aspoň tři lajny,“ přeje si kouč Slavoje Vilém Migl.

Spartak Soběslav – Slavoj Č. Krumlov 11:7 (2:1, 4:3, 5:3)

Branky a nahrávky: 6. Hubáček, 9. Píha (Mart. Novák), 25. Píha (O. Pánek), 26. Píha (Hubáček), 32. Žákovský, 40. T. Tržil (Žákovský, Hák), 45. Mart. Novák (Hraňo), 46. Píha (Mart. Novák), 46. J. Škoda, 53. Pauš, 58. V. Pánek (O. Pánek) – 20. Klíma (J. Marek), 24. Břečka (D. Svoboda), 27. D. Svoboda (R. Šulčík), 31. Řepa (Klíma), 52. Vondřich, 57. J. Marek (R. Šulčík, D. Svoboda), 59. M. Fučík (Klíma, Vondřich).

Č. Krumlov: Spáčil (31. Pícha) – F. Čížek, Řepa, D. Svoboda, Břečka – R. Šulčík, Ferebauer, J. Marek, Klíma, M. Fučík, Vondřich, Michalec, Berný, V. Krcho.