Krajská liga mužů – 15. kolo: HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Černá druhá část

Českokrumlovští jeli s cílem oplatit obhájci titulu porážku (1:2) z vlastního ledu. Tento plán začal nabírat reálnějších rozměrů od 20. minuty, kdy se poprvé prosadil navrátilec do sestavy Slavoje Roman Uhlíř, který po přihrávce M. Lukeše otevřel skóre – 0:1.

„První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Dařila se tam kombinace, dobře jsme bruslili a zaslouženě šli do vedení. Ale měli jsme přidat ještě další branky. Třeba Lukeš jel sám, ale bohužel nedal,“ okomentoval průběh první dvacetiminutovky českokrumlovský kouč Jan Rosický.

Druhé třetiny ale medvědům nevycházejí, což platilo i tentokrát. Domácí už po minutě střelou Velíška od modré vyrovnali a pak využitím dvou přesilovek dokonali obrat – 3:1. „Opět jsme měli hodně vyloučených a sami tím posadili soupeře do sedla,“ měl jasno trenér Rosický.

Do poslední dvacetiminutovky ale vtrhli medvědi hodně aktivně a už po minutě se druhou trefou R. Uhlíře dostali znovu do kontaktu – 3:2. Závěr ale patřil domácím. Ti nejprve využili třetí přesilovku a potom ještě pečetili pátou trefou na výsledných 5:2.

„Po snížení jsme měli velký tlak, ale potom znovu přišlo několik vyloučení, soupeř se zase herně chytil, přidal další trefy a pak už s tím nešlo nic dělat. Výsledek možná vypadá jasně, ale takový rozdíl mezi oběma týmy nebyl. Hrál se atraktivní oboustranně útočný hokej, který se musel divákům líbit. Bohužel, se špatným koncem pro nás,“ povzdechl si trenér medvědů Jan Rosický.

Fakta – branky Slavoje: 20. R. Uhlíř (M. Lukeš), 41. R. Uhlíř (Jaroš), vyloučení 7:8, využití 3:0.

Sestava Slavoje: Bednařík – Jaroš, Chaloupka, Migl, Vachulka, Heideker, Brůha – Štěpán, R. Uhlíř, Brož – Ulman, Marek, M. Lukeš – R. Fučík, Unger, Perník, připraveni byli Kotek a náhradní juniorský brankář Válek.

Fakta z ligy

Další výsledky KLM – 14. kolo: Veselí – Vimperk 3:1, Humpolec – Strakonice 4:3, Hluboká – Soběslav 5:4, Božetice – V. Radouň (odloženo na 31. prosince), 15. kolo: David servis Č. Budějovice – Veselí 1:3, Hluboká – Tábor B 5:5, Soběslav – Božetice 9:1, Vimperk – V. Radouň 6:2, Humpolec volno.

Do konce kalendářního roku 2009 je na programu ještě jedno kolo, ve kterém ale mají Českokrumlovští volný termín. Medvědi sehrají další utkání až po Novém roce, a to v neděli 3. ledna 2010 v Kuki aréně v Hluboké nad Vltavou.