Po dvou porážkách domácí střídačka vrátila do branky Bláhu a také kvůli zvýšené marodce trošku zamíchala se sestavou. Mimo hru jsou totiž obránci Dan Růžička s Martinem Semrádem a útočníci Martin Heřman, Emil Švec a Rok Pajič. Toho trápí zranění v horní polovně těla, tak alespoň ochotně přijal nabídku svými postřehy okořenit naši reportáž ze zápasu. „Základní část už zřejmě nestihnu, ale na play off bych měl být fit," věří.

Oba soupeři v pondělí prohráli, což se podepsalo na začátku zápasu, který se nesl oboustranně v opatrnějším duchu. „Bylo to ze začátku hodně opatrné. Až přesilovky to trochu rozhýbaly," všiml si Pajič na novinářské tribuně. Motor sice soupeře přehrával, ale do vyložených šancí se dostával jen těžko. Výjimkou byla Žovincova bomba do břevno a průnik kapitána Straky, jehož zakončení skončilo těsně nad. „Náš tlak nebyl takový, protože jsme se tolik neudrželi na puku. Nebyly tam ani žádné teče nebo dorážky," konstatoval Pajič.

A když se neprosadili domácí, tak přišel trest na druhé straně. V závěru první třetiny překonal Bláhu nadvakrát Pechanec. „To byla chyba. Nemůžeme nechat jít po buly hráče samotného na gólmana a pak ho ještě nechat dorážet," zlobil se slovinský reprezentant na své spoluhráče. „Je škoda prohrát takovouhle třetinu," dodal.

Inkasovaný gól do šatny se výrazně podepsal na dalším vývoji zápasu. Domácí celek vypadl z role, soupeři naopak aktuální  situace na ledě maximálně vyhovovala a nikam se nehrnul.

Naštěstí přišla další přesilovka a na jejím konci nenápadná, ale až neuvěřitelně přesná střela obránce Muchy, kterou havířovský gólman Matoušek našel v horním růžku své svatyně.  „Jáno    to dobře nahodil na branku a kluci před gólmanem výborně clonili, takže vůbec nic neviděl," ocenil Pajič práci svých spoluhráčů při vyrovnávacím gólu.

Vyrovnávací gól byl pro Jihočechy jako pokropení živou vodou. Opět zvýšili obrátky a před havířovskou klecí začalo být zase živěji.

Jenže domácí tlak postupně vyšuměl do ztracena a vědět osobě začali dávat také hosté. Při tečované střele Maruny měl Bláha ještě patřičný kus štěstí, ale ve 35. min. se Fořt proháčkoval přes celé kluziště a svou mimořádnou individuální akci zakončil vedoucím gólem. Dlužno dodat, že domácí defenziva v tomto momentu naprosto propadla… „Fořt zaslouží pochvalu. Nabral rychlost už ve svém pásmu, ve středním ujel vracejícím  se hráčům a jel prakticky na stojícího obránce. Udělal to šikovně," uznal Pajič.

Přesto po druhé třetině stále věřil, že jeho tým zápas otočí. „Hosté přijeli bránit, nikam se moc netlačí. V útočném pásmu jsou ale nebezpeční, přestože se tam mockrát nedostali. Pořád jsme ale schopni ten zápas otočit," věřil Pajič po druhém dějství.

Přání útočníka Motoru se mohlo začít plnit hned v úvodu třetího dějství. V avizované výhodě překonal Matouška Kuchejda, ale rozhodčí krátce  předtím přerušil hru…„Rozhodčí to odpískal necitlivě. Soupeř neměl kotouč v držení. Gól měl rozhodně platit," měl jasno Pajič.

Domácí hra však už zase nabírala obrátky a hosté byli nuceni faulovat. V přesilovkách však Motoru chyběl větší důraz i přesnost. „Hlavně nám chyběl i kousek štěstí, protože střely jsme tam měli," konstatoval útočník Motoru. Přišlo to až v 52. min., kdy v Matouškově síti skončilo nahození Škopka, který dal svůj premiérový prvoligový gól. „Na brankovišti to zavánělo faulem na gólmana, ale Petr si jinak ten gól rozhodně zasloužil, protože odehrál velmi dobrý zápas," pochválil Pajič svého mladého kamaráda.

V samotném závěru přišla vyloučení na obou stranách. Havířov svou početní výhodu nevyužil, ale neuspěl ani Motor, takže zápas dospěl do prodloužení.

V nastavení domácí přežili další sólo Fořta a krátce poté rozhodl o zisku druhého bodu na opačné straně kapitán Josef Straka.

Branky a nahrávky: 26. Mucha (Jos. Straka, Nouza), 52. Škopek (Kuchejda, Prokeš), 62. Jos. Straka (Rob, Mucha) – 18. Pechanec (Sztefek), 35. Fořt (Horák, Repe). Vyloučení: 2:8, bez využití. Rozhodčí: Zubzanda – Tvrdík, Malý. Diváci: 3758.

ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Kuchejda, Rob, Prokeš – Vaniš, Bárta, Přibyl – L. Marek, Trummer, Boháč. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Remíza po šedesáti minutách zápasu slušela. Za dva body jsme rádi. Bylo to ubojované vítězství."

Jan Daneček (Havířov): "Bylo to bojovné a vyrovnané utkání, kterému remíza opravdu slušela. Škoda závěru, mohl pro nás dopadnou i lépe, ale procházíme krizí a s bodem jsme spokojeni."