Hostující střídačka se musela obejít bez zraněného útočníka Šimánka, kterého nahradil Heřman. Chytal Strmeň, ale záda už mu kryl Kváča, jenž se vrátil z tréninkového kempu Colorada Avalanche. Utkání mělo podobný scénář jako to poslední doma se Slavií. Tým trenéra Václava Prospala měl báječný vstup do zápasu. V 11. minutě vedl už 3:0 a ambiciózní Zubři byli na ručník.

Stejně jako se Slavií se na první gól čekalo přesně pouhých devětatřicet vteřin. Kanaďan Gilbert kouzlil s kotoučem, za Klimešova záda ho ale protlačit nedokázal. To důrazný Martin Novák ano a bylo to 0:1. Autor prvního gólu měl prsty i v tom druhém. Zpoza branky našel nekrytého svého kamaráda Endála, jenž střelou z první přesně k tyči nedal přerovskému brankáři šanci zasáhnout.

Třetí gól dal Bradley poté, když Doležal obkroužil domácí klec a americký útočník neměl problém ho usměrnit do sítě. A to mohlo být na straně Motoru ještě veseleji. Při první přesilovce zápasu si vzal za vlastní brankou kotouč obránce Pavlin, předvedl nevídané sólo přes celé kluziště, při kterém byl faulován. Trenér Prospal mu dal důvěru pro trestné střílení, ale slovinský bek mířil jen do Klimešova betonu.

Domácí celek toho v první třetině moc nepředvedl. Dvakrát nebezpečně pálil Sikora, ale Strmeň potvrzoval parádní formu. A Goiš ve vyložené šanci při vlastním oslabení mířil jen do boční sítě.

Pod dojmem tříbrankového náskoku už nevstoupili hosté do druhé třetiny s takovým elánem. Aktivita byla na přerovských hokejkách a přišel i trest. Procházkovu bekhendovou střelu ve 27. min. Strmeň jen ztlumil a sám střílející ji dorazil do sítě – 1:3. Motor pak přežil čtyřminutové oslabení při vyloučení Pavlina, z čehož byla půlminutka dokonce ve třech. Krátce před druhou sirénou mohl dát uklidňující čtvrtý gól Endál. Ale nedal a hosté mohli být rádi, že vedli stále o dvě branky.

Ve třetí třetině Motor především kontroloval své vedení a také se mu to celkem dařilo. Žádný zdrcující tlak Přerova se nekonal. V samotném závěru domácí zkusili power play, ale Jihočeši už si cenné tři body vzít nenechali.

Branky a nahrávky: 27. M. Procházka (Goiš, Mašín) - 1. M. Novák (Gilbert, Endál), 3. Endál (M. Novák, Fillman), 11. Bradley (Zd. Doležal). Vyloučení: 4:8, bez využití. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal. Diváci: 2021.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Babka, J. Doktor, Čermák - Endál, Gilbert, M. Novák – P. Novák, Dančišin, Beránek - Zd. Doležal, Bradley, Heřman. Trenéři Prospal a Totter.