Vstupujete do Regionálního poháru. Mají pro vás pohárové zápasy o něco větší váhu než klasické přátelské duely?
Vždycky je lepší, když se o něco hraje. Hraje se o pohár, což zápasům dává větší náboj, než když jsou to jenom přáteláky. Máme v týmu ale řadu mladých hráčů, kteří bojují o místo v sestavě, takže pro ně by mělo mít velký náboj každé utkání. Těšíme se na tento turnaj a věříme, že obhájíme loňské prvenství.

Loni jste pohár vyhráli. Dostala se vám vůbec vítězná trofej do ruky?
Ano. Měli jsme pohár asi čtrnáct dní vystavený v kabině a potom putoval nahoru do prostorů vedení klubu.

Vaším prvním soupeřem je Kladno, kde jste před třemi roky odehrál sezonu. Najdete na současné kladenské soupisce ještě nějaké své bývalé spoluhráče?
Kladenskou soupisku jsem nějak detailně nestudoval, ale moc jich tam asi nebude. Možná David Růžička, jinak asi už nikdo. Tehdejší sestava byla úplně jiná, než je teď.

Kladno spadlo z extraligy a v loňské sezoně mělo v plánu okamžitý návrat zpět. Sezona mu však vůbec nevyšla. Jste ještě s někým z klubu v kontaktu a máte informace, jaká tam momentálně panuje atmosféra?
V kontaktu s nikým nejsem. Byl jsem tam jenom rok. Zklamání pro ně minulá sezona asi byla, ale to je jejich problém. My jsme se soustředili na sebe a s minulou sezonou jsme byli spokojeni. Pokud Kladno zažije podobné zklamání i letos, tak budeme jenom rádi.

Jak už jste naznačil, žádný o moc větší náboj pro vás osobně už zápasy s Kladnem nemají?
Ne. To vůbec ne. Zvláštní náboj pro mě měly zápas v dresu Kladna proti Budějovicím.

V pátek v Táboře jste nebyl. Byly ale v kabině nějaké ohlasy na nečekanou prohru na nájezdy s druholigovým soupeřem?
V Táboře jsem nebyl a s klukama jsme se o tom nijak moc nebavili, takže bych se k tomu nechtěl vyjadřovat.