Hokejový krajský přebor – 10. kolo základní části: HC Slavoj Český Krumlov – HC FeKS Tábor B 8:5 (2:1, 3:1, 3:3)

Hokejový krajský přebor měl v závěru minulého týdne na programu dvojkolo. Českokrumlovští medvědi však absolvovali pouze jeden duel.
Po páteční vítězné domácí přestřelce s táborským béčkem byl nedělní zápas Slavoje na Hluboké pro poruchu rolby na tamním ZS odložen (pozn. – termín dohrávky ještě nebyl stanoven).

Proti družince

V pátečním mrazivém podvečeru nastoupili hosté z města husitů na krumlovském ledě pouze s jedenácti hráči do pole. Domácí možná i z toho důvodu začali hodně vlažně a ve 4. minutě přišel trest, když mezi kruhy napřáhl Stoklásek a golfovým úderem nedal Vojtovi šanci – 0:1. Slavojáci poté nevyužili dvě přesilové hry v rychlém sledu, kdy jejich snažení otupovaly i sněhové vločky, které otevřenou stranou stadionu vháněl na plochu nepříjemný studený vítr. Až v závěru třetiny se medvědi zvedli a rychle v rozmezí necelé půlminuty stav otočili. Nejprve po spolupráci celého druhého útoku blafákem překonal táborského brankáře Lukeš a vyrovnal na 1:1. O chvíli později zpoza clonícího obránce vypálil po ledě Kotek a Šťastný kapituloval podruhé – 2:1.

Už o tři góly

Jenomže ani nástup do druhého dějství neměli domácí nejlepší. Opět začali nekoncentrovaně a po necelé minutě je vyrovnávací brankou na 2:2 potrestal Hubáček. Za chvíli si Vojta výborně poradil s opakovanou dorážkou Hetšálka. Oživení do hry medvědů přinesla až využitá přesilovka ve 26. minutě, kdy se po pěkném průniku a nahozením zpoza branky prosadil Brož – 3:2. V polovině utkání hráli hosté teprve první přesilovku, udeřili ale domácí. Nájezd Lukeše s Vondroušem ještě brankou neskončil. Druhou šanci v oslabení už medvědi využili, když po přihrávce Uhlíře dorážel Marek na 4:2. Když se pak v 35. minutě individuálně prosadil Lukeš, který trefil do šibenice už na 5:2, zdálo se, že zelenobílým už nebude stát nic v cestě. Hrál se bezstarostný útočný hokej. Pěkné kombinace předváděl druhý útok medvědů, na druhé straně se znovu blýskl Vojta při tutovce Hubáčka, ale skóre se už do druhé sirény neměnilo.

Blesková odpověď

Dobře bruslící i kombinující hráči Tábora se ovšem nevzdali a ze zápasu ještě udělali drama. V úvodu posledního dějství hosté při vyloučení Ulmana využili přesilovku a gólem kapitána Pospíšila korigovali na 5:3. Hosté začali zvedat hlavu a za chvíli dokonce dvakrát Vojtu zachránila tyč po střelách Hubáčka a Ježka. Ale ani to nebylo pro domácí dostatečné varování. V polovině třetiny Ježek po vyšachování obrany Slavoje do prázdné dal už na 5:4. Sedm minut před koncem potom Vojta nešťastně vyhodil puk za hrazení, za zdržování hry dostal dvě minuty – a hosté nabídnutou šanci využili. Po střele od modré Vojta neudržel puk a nikým nepovšimnutý volně ležící kotouč pohodlně doklepl Pospíšil na 5:5. Jenomže medvědi mají ve svém středu zkušené borce, na které je spolehnutí. Hned po rozehrání se do útočné třetiny probil Štěpán a bleskově za několik vteřin opět strhl vedení na domácí stranu – 6:5. Byla to druhá branka medvědů v oslabení v zápase. O minutu později už při domácí přesilovce pálil od modré Homolka a Štěpán usměrnil za záda bezmocného táborského brankáře na 7:5. Hosté potom v čase 57:50 při přesilovce odvolali brankáře, ale Vojtu ani v šesti prakticky neohrozili. Naopak, za vyhozeným pukem se vydal bojovník Lukeš, za brankou si pohrál s dvěma hráči soupeře a do prázdné pohodlně zavěsil na výsledných 8:5. Krumlovský kapitán tak završil hattrick a podtrhl zaslouženou výhru medvědů.

„Soupeř se dobře pohyboval, kombinoval a nic nevzdával ani v době, kdy jsme vedli o tři góly. Zápas se zlomil až šestým gólem, kdy jsme brankou Štěpána rychle odpověděli na vyrovnání. Pro účast v play off jsou to důležité body, které ale teď potřebujeme potvrdit venku,“ má jasno českokrumlovský kormidelník Rudolf Marek.

Českokrumlovští si připsali páté vítězství a polepšili si na šesté místo průběžné tabulky. Nyní pojedou v neděli na led v pořadí poslední Telče.

Výhra pod lupou

Fakta – branky: 17. Lukeš (Ulman), 17. Kotek (Lukeš, Ulman), 26. Brož, 32. Marek (Z. Uhlíř, Homolka), 35. Lukeš (Ulman), 54. Štěpán (Heideker), 57. Štěpán (Homolka), 60. Lukeš (Migl) – 4. Stoklásek, 21. Hubáček, 44. a 54. Pospíšil, 50. Ježek, vyloučení 6:6, využití 2:2, v oslabení 0:2, rozhodčí: Stach – Zeman, Novák, sledovalo 70 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Heideker, Homolka, Migl, Vondrouš, Brůha, Malák – Štěpán, Z. Uhlíř, Marek – Ulman, Kotek, Lukeš – Brož, Svěchota, Ficek. Připraveni byli ještě Perník a náhradní brankář Bednařík.