Mužstvo českokrumlovských juniorů v dalším kole krajského přeboru čekala bitva z čela, v níž průběžně první mladíci Slavoje na domácím ledě přivítali třetí Lokomotivu Veselí.

Slavojáci notně oslabení zraněními a nemocemi nastoupili pouze s dvanácti hráči do hry a na velmi silného soupeře, který hrál se čtyřmi kompletními pětkami, tentokrát nestačili. Medvědi poprvé v sezoně prohráli na vlastním ledě, celkově podruhé vyšli naprázdno a přenechali první místo zatím pouze jednou neúspěšným juniorům Strakonic.

Družinka nestačila

Č. Krumlov – Veselí 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Proti dobře bruslícímu a takticky hrajícímu soupeři, který chtěl navíc oplatit medvědům porážku z úvodu sezony z vlastního ledu, se domácí od začátku prosazovali jen velmi těžko. Již ve 4. minutě se poprvé měnilo skóre, ale radovali se Veselští. Hra v poli byla sice vyrovnaná, domácí však nedokázali překvapit dobře bránící hosty a jejich střelecká muška byla tentokrát velmi vychýlená. Zbytek střel pak zlikvidoval brankář hostů.

Celkem svižná hra byla k vidění i ve druhé dvacetiminutovce, ale dlouho bez brankového efektu. Medvědi však poté v polovině utkání neubránili oslabení a v přesilovce soupeře inkasovali druhý gól. Domácí potom přitlačili hosty do defenzivy, ale na kontaktní branku čekali až do 37. minuty, kdy po vyšachování obrany hostů zakončil pěknou akci gólovou střelou M. Petrášek – 1:2.

Medvědi se i v posledním dějství neúnavně snažili o vstřelení další branky, výsledkem však byl pouze neuznaný gól na začátku třetiny a následná bitka před brankou hostů. Rozhodčí následně udělili i odpovídající tresty. Kromě jiných však byl vyloučen krumlovský V. Beránek do konce utkání, čímž ještě víc narušil již tak hodně slepenou sestavu domácích. Ti sice dále bojovali, když ale nedokázali nic vytěžit z bezmála dvouminutové přesilovky pěti proti třem, bylo jasné, že pokusy o změnu výsledku budou těžké. Aktivní soupeř navíc z brejku v 50. minutě pečetil výhru třetí brankou – 1:3. Medvědům v závěru už viditelně docházely síly, a tak hosté v posledních minutách už pro ně příznivý výsledek bezpečně pohlídali.

Fakta – vyloučení: 4:8, navíc V. Beránek (ČK) 5+OK, hosté 1x 5+OK, využití: 0:1.

Sestava Slavoje: Bednařík, (Válek) – V. Beránek, L. Fučík, Konrád, Bárta, R. Fučík, Svěchota, Ficek, Prokeš, Filištein, M. Petrášek, D. Beránek, T. Petrášek. Trenér: T. Ulman.

I přes druhou prohru v sezoně mají českokrumlovští junioři nadále šanci bojovat o čelo tabulky KPJ se svými největšími rivaly, kterými jsou právě mužstva Veselí a nyní prvních Strakonic.

V neděli doma

O tomto víkendu medvědi zakončí první polovinu soutěže KPJ dvojkolem. V sobotu hrají Krumlovští na ledě čtvrté Soběslavi a v neděli od 17.00 přivítají poslední DDM ČB.

Roman Fučík