Dobré posily

J. Hradec – Č. Krumlov 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Pro závěrečnou část ligové soutěže byli do juniorky Slavoje na hostování z HC ČB zapůjčeni hráči extraligového dorostu – a jejich příchod očividně oživil hru už v tomto zápase. Od začátku se hrálo ve velmi svižném tempu. Úvodní branku aktivně hrajících hostů vsítil v 8. minutě jeden z nových hráčů Makovský po asistenci dalšího novice Sekery – 0:1.

Ve druhé části nejdřív domácí z využité přesilovky srovnali. Slavojáci ale vzápětí odpověděli gólem Milera při avizovaném vyloučení domácího hráče – 1:2. Za necelou minutu přidal třetí branku další novic v krumlovském dresu Heřman – 1:3.

V posledním dějství domácí přidali na důrazu a dokonce ve vlastním oslabení snížili na rozdíl gólu. Když za čtyři minuty Jindřichohradečtí vyrovnali na 3:3, zdálo se, že hostům dochází dech. Všem pochybnostem ale vzápětí utnul nechytatelnou bombou od modré Sekera a opět strhnul vedení na stranu medvědů – 3:4. Ještě v téže minutě dorazil Heřman vyraženou střelu Janečka – 3:5. Na konečných 3:6 pak upravil v závěru svým druhým gólem Miler.

Sestava: Dašek – Hnízdil, Dušek, Štěpán, Jakeš, Matlášek, Makovský, Jáchym, Janeček, Míšek, Ficek, Fučík, Svěchota, Hejna, Miler, Sekera, Heřman. Trenér: Hošek.

 

V neděli doma

Po dlouhé šňůře porážek se medvědi konečně dočkali dvoubodového zisku. Už dnes je čeká těžké utkání v Nymburku, kde se pokusí navázat na zlepšený výkon. V neděli pak slavojáci přivítají na svém ledě další silný tým z popředí tabulky z Kolína (11.30).

Zdeněk Vašek