Hokejový krajský přebor – 21. kolo základní části: HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 5:3 (3:0, 0:1, 2:2)

Před utkáním předposledního dějství základní části krajského přeboru ztráceli hokejisté krumlovského Slavoje na finálovou osmičku tři body, a tak pro oživení nadějí na účast ve vyřazovacích bojích potřebovali nutně na strakonickém ledě vyhrát. Bohužel, cíl se splnit nepodařilo a medvědi si po loňském finále tentokrát musí připsat nepovedenou sezonu.

Zářez Humeníka

O osudu utkání se prakticky rozhodlo už v první dvacetiminutovce, kdy domácí postupně odskočili až na rozdíl tří branek, a to zásluhou střelecky disponovaného autora hattricku Humeníka. Za stavu 2:0 měl největší šanci hostů ke vstřelení branky Štěpán, ale proti jeho střele zblízka se efektním zákrokem vytáhl strakonický gólman Špiler.

Českokrumlovští ale rozhodně neházeli flintu do žita a do druhé části vstoupili lépe. Po pěti minutách hry hosté zaslouženě korigovali, když v signalizované výhodě dorážel Perník po střele Štěpána – 3:1.

Pohledný hokej zásluhou obou týmů pak byl k vidění v poslední třetině. Klid do domácích řad opět vnesla 49. minuta, kdy po zmatcích před brankou hostů Šimoník zvyšoval na 4:1. Ani za tohoto stavu ale medvědi nerezignovali a utkání ještě dokázali v úplném závěru notně zdramatizovat. Nejprve R. Uhlíř projel domácí obranou jako nůž máslem a mezi Špilerovými betony dal na 4:2. O minutku později z přečíslení dvou na jednoho a přihrávky Lukeše těžil Migl – 4:3. Domácí si poté vyžádali oddechový čas a po návratu na led utnuli veškeré naděje hostů na obrat. Ještě v téže minutě jinak výborný Lavička neudržel Horovu střelu a Binder zpečetil výhru domácích na 5:3. „Rozhodla první třetina. Soupeř dal dva slepené góly v rozmezí necelé minuty, kdy jsme nejprve inkasovali po hrubé chybě obrany a pak z následné nekoncentrovanosti. Potom jsme přežili čtyřminutové oslabení, ale do šatny přišla třetí branka. Ve druhé třetině jsme byli lepší, podařilo se snížit a měli jsme tam i další šance. Ani za nepříznivého stavu 4:1 kluci nic nebalili, bojovali, dostali se na rozdíl gólu, ale na obrat už bylo pozdě,“ hodnotil českokrumlovský trenér Rudolf Marek.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 12., 13. a 18. Humeník, 49. Šimoník, 58. Binder – 25. Perník (Štěpán), 57. R. Uhlíř (Štěpán), 58. Migl (Lukeš), vyloučení 4:7, využití 1:0, rozhodčí: Knor – Jílek, Diviš, sledovalo 450 diváků.

Sestava Slavoje: Lavička – Homolka, Brůha, Migl, Vondrouš, Jaroš, Kubát – Štěpán, R. Uhlíř, Perník – Marek, Lukeš, Foitl – Brož, Mertl, Mleziva. Připraven byl náhradní brankář Vojta.

Tečku za nepovedenou sezonou udělají Českokrumlovští v neděli 17. února na domácím ledě, kde od 17.30 změří síly s Velkou Radouní.