Hokejisté českokrumlovského Slavoje měli v závěru posledního listopadového týdne v krajském přeboru napilno. Nejprve je totiž v pátek čekala dohrávka na ledě hlubockých rytířů a v neděli pak zamířili k druhému nejvzdálenějšímu soupeři do Telče.

Medvědi oba zápasy zvládli vítězně, připsali si na konto cenné čtyři body, které je posunuly až na lichotivou čtvrtou příčku průběžné tabulky.

Skvělý finiš

Hluboká – Č. Krumlov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Při premiéře na otevřeném hlubockém stadionu byla v dohrávce k vidění urputná bojovná partie s řadou šancí, v níž dominovali oba brankáři. Jako první kapituloval strážce domácí svatyně, který nestačil na střelu krumlovského mladíka Ungera – 0:1. Jenomže po první siréně svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav, neboť domácí rytíři v 17. minutě dokonce ve vlastním oslabení srovnali gólem Šimka na 1:1.

Druhá část na průběžném stavu nic nezměnila, když se znovu překonávali oba gólmani. Za zmínku jistě stojí fakt, že hostující trenér musel v poslední třetině přeskupit sestavu, protože s otřesem mozku odstoupil ze hry mladý Heideker. Do konce zápasu pak hosty stihla ještě jedna rána, když se zlomeným nosem nedohrál utkání ani obránce Vondrouš. Rozhodující momenty se odehrály až v úplném závěru, kdy krumlovští medvědi předvedli skvělý finiš. Šest minut před koncem hosté využili jednu z mnoha početních výhod, kdy si podruhé v řadě připsal vítěznou trefu matador Štěpán po spolupráci s Ulmanem – 1:2. Domácí se v poslední minutě pokusili o vyrovnání, odvolali brankáře, ale hosté při power play gólem kapitána Lukeše do prázdné branky pečetili zisk cenných dvou bodů – 1:3.

„Soupeř nás nešetřil, na což jsme doplatili zraněními Heidekera a Vondrouše. Dobré bylo, že jsme se nenechali vyprovokovat k nějakému oplácení. Velmi dobře opět zachytal Vojta,“ hodnotil těžké utkání českokrumlovský kouč Rudolf Marek.

Fakta – branky: 17. Šimek – 3. Unger (Z. Uhlíř), 54. Štěpán (Ulman), 60. Lukeš (Štěpán), vyloučení 10:10, navíc Lenc 10, Svobodný (oba H) 5 a do konce, Vondrouš, Vojta a Mertl (všichni ČK) 10 minut osobní trest, využití 0:1, v oslabení 1:0, rozhodčí: Němec – Zeman, Novák, 80 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Homolka, Heideker, Migl, Vondrouš (Perník), Malák, Brůha – Štěpán, Z. Uhlíř, Unger – Ulman, Kotek, Lukeš – Brož, Marek, Mertl. Připraven náhradní brankář Bednařík.

Povinné body

Telč – Č. Krumlov 3:7 (1:1, 1:3, 1:3), branky Slavoje: Malák, Migl, Marek, Vondrouš, Perník, Z. Uhlíř, Lukeš.

Domácí nastoupili s cílem uhrát první body v sezoně proti favorizovaným hostům bez respektu a dlouho drželi krok. Po první dvacetiminutovce byl stav nerozhodný 1:1. Na druhou branku medvědů ještě domácí odpověděli a srovnali na 2:2. Až na dva slepené góly Slavoje v rozmezí necelých dvou minut už soupeř odpověď nenašel. Do střelecké listiny se zapsali hráči všech formací Slavoje a hosté odvezli oba body.

„Z tohoto zápasu jsem měl trochu obavy, aby se na nás trápící soupeř nechytil, jako se nám to dříve často stávalo. Naštěstí jsme důležitý zápas zvládli. Spolehlivě chytal Bednařík. Je dobré, že nyní máme vyrovnanou brankářskou dvojici,“ pochvaloval si Rudolf Marek.

Sestava Slavoje: Bednařík – Homolka, Malák, Migl, Ulman, Brůha, Beránek – Štěpán, Z. Uhlíř, Vondrouš – Marek, Kotek, Lukeš – Brož, Ficek, Perník. Připraven byl náhradní brankář Vojta.

I v dalším kole jedou slavojáci ven. V neděli je čeká duel na ledě třetího Veselí, které na úvod sezony doma zdolali v poměru 6:3. Příští domácí zápas je na programu až v pátek 12. prosince od 19 hodin s Humpolcem.