Hokejový krajský přebor – 20. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – TJ Knight´s Hluboká nad Vltavou 4:4 (2:2, 0:1, 2:1)

Hokejisté českokrumlovského Slavoje měli v nedělním zápase tradičnímu rivalovi z hlubockého podzámčí oplácet drtivou porážku z jeho ledu. Zelenobílí navíc potřebovali nutně bodovat naplno, protože v boji o finálovou osmičku dotahují nastřádané manko.

Samotné utkání mělo slavnostní předehru, když před úvodním vhazováním zástupci Slavoje spolu s kapitánem Lukešem předali dárkový koš a upomínkový dres se jmenovkou vedoucímu mužstva a asistentovi trenéra Jiřímu Kučerovi k jeho šedesátým narozeninám.

 

Dvakrát vedli

Domácí trenér neměl k dispozici znovu na marodce pobývajícího Zdeňka Uhlíře, kterému se vrátilo zranění třísel, s nímž laboruje prakticky celou sezonu. Dále nebyli nemocný obránce Holub a ze studijních důvodů chybějící útočník Marek. Ve dvojici se zkušeným Homolkou se objevil mladíček Malák a do prvního útoku se posunul Brož.

Start se domácím příliš nepovedl a z prvního útoku mohli inkasovat. Už po dvanácti vteřinách musel Lavička čelit nájezdu a dorážce s chutí hrajícího exkrumlovského Kotka. Pak medvědi přežili horké chvilky v oslabení při vyloučení Brože a naopak sami ve 4. minutě udeřili. Až za branku zatáhl puk Mertl a jeho nahození před Dědiče doklepl zblízka Vondrouš na 1:0. O chvíli později hráli hosté další přesilovku při vyloučení Ungera, do úniku se ale dostal R. Uhlíř, ztroskotal však na pozorném Dědičovi. A v 8. minutě bylo srovnáno, když hosté při signalizované výhodě brankou Fouska, který bekhendem přehodil ležícího Lavičku, dali na 1:1. A mohlo být ještě hůř. V rozehrávce hrubě chyboval Jaroš, Hlubočtí ujížděli ve dvou sami na Lavičku, ale ten skvěle betonem vytěsnil střelu Šímy. V 15. minutě hráli slavojáci třetí přesilovku a pět vteřin před návratem hostujícího hráče z trestné lavice se radovali. Od modré pálil Malák a puk prolétl houštinou těl až za Dědičova záda – 2:1. Jenomže radost vydržela domácím necelou půlminutu, když se po zmatcích v obraně opakovanou dorážkou prosadil hostující kapitán Bělohlav – 2:2.

Do druhého dějství nastoupili domácí v početní výhodě, kterou ale nevyužili. Hosté se stejnou šancí v polovině třetiny naložili daleko lépe. Při vyloučení Štěpána se Rytíři už radovali po dorážce Svobodného, ale to ještě Lavička zázračně zachránil. O několik sekund později však už kapituloval po střele Šímy – 2:3. Slavojáci propadli do útlumu, který dokumentovala i prach〜bídná přesilovka mezi 33. až 35. minutou, kdy se domácí dlouho nemohli dostat ani z vlastní třetiny. Za zmínku pak už stojí snad jen dělovka Jaroše do masky brankáře Dědiče, po které byl hostující gólman chvíli mimo hru.

 

Infarktový závěr

Poslední dvacetiminutovku rozehráli s výhodou jednoho muže v poli pro změnu hosté. A s akciemi domácích to vypadalo ještě hůř, když se střelou po ledě přes obránce prosadil Kotek a upravil už na 2:4. Medvědi ovšem nehodlali kapitulovat – a za zvýšenou aktivitu byli odměněni. Ve 47. minutě domácí využili další přesilovku, když v rohu zabojoval R. Uhlíř a jeho vybídnutí pěkným blafákem realizoval Štěpán a snížil na 3:4. Hosté se v těchto minutách soustředili jen na bránění hubeného náskoku, což se jim nakonec vymstilo. Od 56. minuty hráli domácí znovu přesilovku, v obrovské šanci se ocitli Mertl a vzápětí R. Uhlíř, ale ležícího Dědiče ještě nepřekonali. Povedlo se to až po ukázkové spolupráci obránců Migla s Jarošem, který našel před brankou zcela volného Foitla, jenž srovnal na 4:4. A závěr pak byl doslova infarktový. Sudí totiž nejprve přísně vyloučil Jaroše, kterého o chvíli později na trestnou lavici následoval i Štěpán – a domácí hráli poslední minutu ve třech. Hlubočtí se poradili při oddechovém čase, hned po buly měl tutovku na holi Fousek, ale Lavička byl na místě. Domácí následně přečkali i obrovský závar – a body se nakonec spravedlivě dělily.

Remíza je ovšem pro Českokrumlovské málo. Při započtení původně odebraného bodu za remízu s David servisem nyní slavojáci ztrácejí na duo dvacetibodových (Hluboká a Vimperk) tři bodíky, přičemž s oběma soupeři mají horší vzájemnou bilanci, která by rozhodovala při rovnosti. Na šesté Strakonice mají zelenobílí dvě kola před koncem manko čtyř bodů – a právě na jejich ledě budou v neděli hrát o jiskřičku naděje. Základní část pak Slavoj zakončí v neděli 17. února, kdy doma přivítá Velkou Radouň (od 17.30).

Trenér Slavoje Rudolf Marek po utkání hodnotil: „I tentokrát bylo vidět, že se na každý gól hodně nadřeme a naopak sami po zbytečných hrubkách lacino inkasujeme. To mužstvo hodně sráží. V naší situaci je bod pochopitelně málo. S Vimperkem i Hlubokou máme horší bilanci, nic ale ještě rozhodně nebalíme. Myslím, že příští kolo už rozhodne. Pokud ve Strakonicích prohrajeme, tak bude hotovo. Zkusíme ale překvapit a výhrou se ještě udržet ve hře. Horší je to, že už nemáme svůj osud jen ve vlastních rukách.“

 

Duel pod lupou

Fakta – branky: 4. Vondrouš (Mertl), 15. Malák (Homolka), 47. Štěpán (Homolka, R. Uhlíř), 57. Foitl (Migl, Jaroš) – 8. Fousek, 16. Bělohlav, 29. Šíma, 41. Kotek, vyloučení 10:8, využití 3:2, rozhodčí: Mandrysz – Buršík, Diviš, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Lavička – Malák, Homolka, Migl, Hazuka, Jaroš, Kubát – Štěpán, R. Uhlíř, Brož – Mleziva, Lukeš, Foitl – Vondrouš, Mertl, Unger. Připraveni byli náhradní brankář Bednařík a Perník.