V závěrečném kole kvalifikace o 1. hokejovou ligu dorostu přivítali mladíci českokrumlovského Slavoje na domácím ledě přeborníka Ústeckého kraje. Poslední utkání bylo přímým soubojem o postupové místo, které si měl zajistit vítěz duelu.

Smršť v závěru

Český Krumlov – Litoměřice 8:0 (0:0, 2:0, 6:0)

V úvodní třetině se hrál opatrný hokej. Domácí sice měli mírnou převahu, ale litoměřický brankář držel naděje hostů. Ti jen sporadicky ohrožovali domácího brankáře, ale Hnízdil se prezentoval velmi dobrým výkonem. Po bezbrankové třetině očekávala velmi slušná návštěva (200 diváků) úvodní gól domácích. A fandové se dočkali ve 28. minutě, kdy v přesilovce po precizní přihrávce Makovského otevřel skóre Heřman – 1:0. Domácí poté ještě vystupňovali tempo a dokonce ve vlastním oslabení v 36. minutě zvýšili brankou Makovského na 2:0.

Závěrečná třetina se už hrála plně v režii domácích. Na 3:0 ve 42. minutě dával opět Heřman. Hosté pak zcela odpadli, domácí ovládli led a přidávali další branky. Ve 47. minutě se poprvé do listiny střelců zapsal Sumerauer. Pátou branku vsítil Jáchym. V 57. minutě už na 6:0 po asistenci Vopátka upravil Svoboda. Debakl hostů završil svým hattrickem Sumerauer, který dvěma zásahy vytáhl skóre až na konečných 8:0.

Sestava Slavoje: Hnízdil, Kubeš, Makovský, Jáchym, Sumerauer, Heřman, Marek, Svoboda, Kortán, Štěpán, Brož, Jindra, Šindler, Babka, Hakl, Švamberk, Homolka, Vopátek, Veselý a Baloun. Trenéři: Liška a Trummer.

Dorost českokrumlovského Slavoje uzavřel kvalifikaci zaslouženým vítězstvím a mohl slavit. Za postup z kvalifikace do první ligy dorostu si zaslouží celé mužstvo i s vedením a trenéry pochvalu a poděkování za předvedené výkony v celé skončené soutěži.

Zdeněk Vašek