Hokejový krajský přebor – 5. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – TJ Humpolec 5:6 (2:2, 0:2, 3:2)

Los pátého pokračování KP zavedl na krumlovský led neznámého soupeře z Vysočiny. Ten už jen s nostalgií vzpomíná na zářivé druholigové časy, v jihočeském přeboru již inkasoval i dvouciferné příděly, ale v podzámčí překvapil.

Stále o krok zpět

Humpolečtí přijeli pouze s dvanácti hráči do pole a brankářem, přesto od začátku ukazovali, že směrem dopředu budou velmi nebezpeční. Hosté nejprve gólem Šáry využili dvojnásobnou přesilovku a v 7. minutě po trefě Zaňáka vedli už o dvě branky. Medvědi se vrátili do hry kontaktním zásahem Foitla a od 11. minuty se po střele Holuba začínalo znovu – 2:2.

Ani ve druhém dějství se obrázek příliš neměnil. Útoky se střídaly na obou stranách a moc se nebránilo. Po pasu Trummera šel sám na branku Lukeš, ale nedal. Na velmi dobrém hostujícím brankáři Sochorovi si poté vylámal zuby i Foitl. A přišel trest. Ve 24. minutě medvědi při vlastní přesilovce propadli a hosté z brejku opakovanou dorážkou Okáče znovu strhli vedení na svou stranu. Tváří v tvář Sochorovi se poté ocitl i Z. Uhlíř, golfákem však trefil jen brankářovu masku. Hosté trpělivě čekali na šanci, která přišla v 34. minutě, kdy Kolář z přečíslení překonal Lavičku počtvrté – 2:4. Medvědi pak nevyužili ani dvě minuty trvající přesilovku pět na tři. Navíc v závěru třetiny šli sami do tří a Trummer za nemístné protesty vyfasoval „desítku“ a vyloučení do konce utkání.

Do posledního dějství stáhl krumlovský trenér hru jen na dva útoky – a výsledek se dostavil. Ve 44. minutě se po Lukešově vybídnutí tvrdou střelou od modré trefil Migl. Za necelou minutku sám domácí kapitán Lukeš zachytil rozehrávku a ze sóla srovnal na 4:4. Jenomže hned po rozehrání přišla blesková odpověď a Hřeben znovu naklonil misku vah na stranu hostů. V poslední desetiminutovce se pak už nebránilo prakticky vůbec. Tutovky měli domácí R. Uhlíř i Lukeš, ale neuspěli stejně jako na druhé straně dvakrát zcela osamocený Beneš. V 54. minutě však už další hřebíček do krumlovské rakve Kolář zasadil. Tři minuty před koncem ještě medvědi využili přesilovku, když střelu Lukeše doklepl Foitl, ale víc už domácí nestihli a museli spolknout hořkou pilulku v podobě první porážky z vlastního ledu. „Rozhodlo proměňování šancí. Soupeř nás nepřevýšil herně, ale navrch měl v produktivitě koncovky. Znovu jsme dostali šest gólů, a to je moc. A není to jen otázka hry obránců. Špatně brání celý manšaft. Když se tolik nedaří v útoku, musíme zlepšit obranu. Mohu ale i pochválit. Hodně dřel a burcoval spoluhráče Lukeš,“ hodnotil po zápase krumlovský kouč Rudolf Marek.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 8. Foitl (Z. Uhlíř), 11. Holub (Foitl), 44. Migl (Lukeš), 45. Lukeš (R. Uhlíř), 57. Foitl (Lukeš) – 4. Šára, 7. Zaňák, 24. Okáč, 34. a 54. Kolář, 46. Hřeben, vyloučení 8:16, navíc Trummer (ČK) 10 minut a do konce, Hřeben a Kolář (oba H) 10, využití 2:1, v oslabení 0:1, rozhodčí Zimmel – Prchlík, Drha, sledovalo 100 diváků.

Slavoj: Lavička – Homolka, Jaroš, Migl, Hazuka, Brůha, Holub – Štěpán, R. Uhlíř, Mleziva (od 26. Unger) – Marek, Trummer, Lukeš – Brož, Z. Uhlíř, Foitl, připraveni Perník a náhradní brankář Vojta.

V tabulce nyní sedmí Českokrumlovští si mohou napravit pošramocenou reputaci v dalším domácím utkání, které sehrají v neděli proti aktuálně šestému Veselí (17.30).