Hokejový KP – 16. kolo: Humpolec – HC Slavoj Český Krumlov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Zelenobílí si však porážkou boj o play off zkomplikovali. Zůstávají sice nadále osmí, ale pronásledovatelé (Vimperk a Tábor B) jsou už na jednobodový dostřel a odstup od sedmého místa (David servis ČB) je nyní již tříbodový.

 

Na body bylo

Slavojáci nastoupili bez avizovaného navrátilce Zdeňka Uhlíře a jen se dvěma obrannými formacemi, přesto začali na humpoleckém ledě dobře a v 8. minutě se ujali vedení. Po kombinaci prvního útoku Štěpán objel domácí branku, předložil puk R. Uhlířovi, který s jistotou kanonýra trefil odkrytý kout – 0:1. Jenomže další příležitosti hostů končily na výborném brankáři Dršatovi a naopak domácí trestali, když v rozmezí 10. až 14. minuty výsledek otočili. Nejprve po zbytečné ztrátě ve středním pásmu nestačil Lavička na dorážku Šáry. O chvíli později šli domácí dva na jednoho, první střelu ještě hostující gólman vyrazil, ale na zakončení neobsazeného dojíždějícího Hřebena už neměl nárok – 2:1.

V úvodu druhého dějství odskočili domácí už na rozdíl dvou branek po střele Okáče – 3:1. Chléb se pak lámal v polovině třetiny, kdy měli slavojáci více než dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli, ale bez efektu. Dvakrát se tváří tvář brankáři Dršatovi ocitl Štěpán, ale neuspěl. Stejně se vedlo Markovi, který zakončoval po nájezdu s Lukešem. Ten potom zblízka trefil tyč domácí svatyně. Po druhé siréně tak medvědi měli dvoubrankové manko.

Převaha hostů pokračovala i v poslední dvacetiminutovce. Kontaktní gól přišel ve 45. minutě, kdy znovu po akci Štěpána a přihrávce mezi kruhy prostřelil brankáře Vondrouš na 3:2. Ve zbývajícím čase se však hostům aspoň vyrovnat už nepodařilo, když neuspěli ani při půlminutové power play ve vypjatém závěru. „Je to určitě škoda, protože v Humpolci na body bylo. Opakovaně jsme ale vyhořeli na spalování šancí. Dát o dva góly víc, na což příležitosti určitě byly, tak jsme vyhráli. Na koncovku se musíme zaměřit. Snad se to zlepší s návratem Zdeňka Uhlíře. Jeho dravost by měla být znát. Někteří hráči mi totiž teď připadají takoví jakoby leklí. A my už musíme zabodovat i venku,“ měl při hodnocení jasno krumlovský trenér Rudolf Marek, který se už díval na další zápas ze série venkovních vystoupení, který medvědy čeká v neděli na ledě pátého Veselí.

 

Duel pod lupou

Fakta – branky: 10. Šára, 14. D. Hřeben, 33. Okáč – 8. R. Uhlíř, 45. Vondrouš.

Sestava Slavoje: Lavička – Homolka, Brůha, Migl, Jaroš – Štěpán, R. Uhlíř, Vondrouš – Matlášek, Marek, Lukeš – Brož, Unger, Foitl. Připraven byl ještě náhradní brankář Bednařík.