Krajský přebor – poslední 22. kolo základní části: HC Slavoj Český Krumlov – HC Velká Radouň 8:2 (5:1, 0:0, 3:1)

V posledním kole základní části krajského přeboru hokejisté českokrumlovského Slavoje přivítali Velkou Radouň. Oběma soupeřům už prakticky o nic nešlo, neboť o nepostupu domácích do vyřazovací části se rozhodlo už před týdnem prohrou ve Strakonicích a hosté měli play off zajištěné.

Smrtící brejky

Slavojáci nastoupili nekoncentrovaně a už po půlminutě inkasovali z hole mezi kruhy zapomenutého Hausera – 0:1. Pak ovšem slavojáci začali ukazovat, že nechtějí nepovedenou sezonu zakončit porážkou. Důrazný průnik Foitla i dorážku Marka ještě vyřešil hostující gólman Horal, ale v 7. minutě bylo srovnáno. Lukeš poslal přesný pas do jízdy Markovi, který zblízka doklepl na 1:1. V polovině třetiny se zelenobílým naskytla téměř minutová možnost hry pěti proti třem a vteřinu před návratem hostujícího hráče z trestné lavice Lukeš načal své střelecké představení a poslal domácí do vedení – 2:1. V 15. minutě hrál Slavoj v oslabení, po pasu Kubáta se ale do sóla dostal Unger u ukázkovým blafákem nedal Horalovi šanci – 3:1. Podobná situace se opakovala o tři minuty později. Hosté hráli další přesilovku, při které Lavička skvěle kryl tutovku Gurky, vzápětí šli do přečíslení dvou na jednoho Štěpán s R. Uhlířem a druhý jmenovaný dalším gólem domácích v oslabení upravil už na 4:1. Ani to ale nebyl kanonádě Slavoje v první části konec. Půl minuty před sirénou ukázkově sehrál brejkovou situaci druhý útok a Marek zakončil na 5:1.

V druhé dvacetiminutovce tempo hry poněkud upadlo a zadrhl se i gólostroj. Za zmínku tak stojí jen střídání domácích gólmanů v polovině utkání, kdy Lavičku nahradil junior Bednařík, a poté ještě bomba Lukeše do tyče v přesilovce nebo Ungerem nastřelené břevno současně se sirénou.
Hosté se nehodlali smířit s debaklem zavánějícím výsledkem, a tak do poslední třetiny stáhli hru na dvě pětky. Českokrumlovští si však vítěznou rozlučku s hrstkou věrných fandů už nenechali pokazit. Do samostatného nájezdu se dostal ve 42. minutě Marek, ale možnost zkompletování hattricku odmítl. Daleko lépe si ve 46. minutě při sólu počínal R. Uhlíř a svým druhým gólem zvýšil na 6:1. Medvědi pak ještě zlepšili málo vídanou úspěšnost hry v oslabení, když Lukeš z voleje trefil skákavou přihrávku R. Uhlíře a dal třetí branku domácích v početní nevýhodě – 7:1. Ještě v téže přesilovce hostující Gurka pokazil Bednaříkovi čisté konto, ale poslední slovo přesto měli medvědi. V 58. minutě udělal symbolickou tečku krumlovský kapitán Lukeš, který střelou švihem zkompletoval svůj hattrick a upravil na konečných 8:2.

„Určitě je dobře, že jsme se rozloučili výhrou. Nechtěli jsme v žádném případě před našimi nejvěrnějšími fandy končit nějakým propadákem, takže jsem rád, že se to povedlo. Důležité bylo, že nás nepoložil rychlý gól soupeře už v první minutě. Kluci se pořád nutili do kombinace a vycházela koncovka. A dát tři góly v oslabení, to se také nestává každý den. Několikrát jsme v přesilovce soupeře se štěstím odolali a vzápětí z brejků trestali,“ řekl po posledním utkání krumlovský trenér Rudolf Marek, jehož hodnocení celé sezony přineseme v závěru tohoto týdne.

Fakta z derniéry

Branky: 7. Marek (Lukeš), 12. Lukeš (Foitl), 15. Unger (Kubát, Mleziva), 19. R. Uhlíř (Štěpán), 20. Marek (Lukeš, Foitl), 46. R. Uhlíř (Homolka), 48. Lukeš (R. Uhlíř), 58. Lukeš (Migl) – 1. Hauser, 46. Gurka, vyloučení 7:7, využití 1:1, v oslabení 3:0, rozhodčí: Haškovec – Šímová, Diviš, 100 diváků.

Slavoj: Lavička (30. Bednařík) – Homolka, Malák, Migl, Hazuka, Kubát, Heideker – Štěpán, R. Uhlíř, Perník – Marek, Lukeš, Foitl – Brož, Vondrouš, Mleziva (Unger).