Jihočeský krajský přebor hokejistů – 8. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – HC Tábor B 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Českokrumlovští povzbuzeni předchozí desetigólovou kanonádou v Telči nastoupili na domácím ledě proti celku z města husitů. Zelenobílí se ovšem museli vyrovnat s absencí čtyř útočníků základu, když chyběli bratři Uhlířové, Foitl a Trummer. Příležitost tak dostali další mladíci a mezi tyčemi si letošní premiéru odbyl juniorský gólman Vojta.

Dobrý hokej

Vojta musel ukázat své umění už v 1. minutě, kdy kryl sólový nájezd Šimečka. Výborný zákrok vytáhl Vojta i při šanci táborského kapitána Pospíšila. Domácí měli blízko k otevření skóre v 6. minutě při přesilovce, ale Homolkova dělovka jen zazvonila o tyč. Slavojáci se dočkali v 11. minutě, kdy při signalizované výhodě dotlačil puk za záda brankáře Šťastného junior Mleziva – 1:0. Za necelé dvě minuty ale bylo srovnáno, když tyče zapomenutý Z. Šťastný usměrnil puk do Vojtovy sítě – 1:1.

Druhá třetina byla hokejově nejzajímavější, a to zejména zásluhou slávojáků. Ti od začátku vtrhli na soupeře aktivním celoplošným napadáním – a výsledek se dostavil. Ve 25. minutě se po přihrávce Lukeše mezi beky prosadil Mleziva a svým druhým gólem dal na 2:1. V polovině třetiny domácí využili přesilovku. Mertl našel před brankou volného Vondrouše, který krásně do šibenice trefil na 3:1. Hosté za minutku z ojedinělé akce sice gólem Jareše snížili, ale poslední slovo ve vydařeném druhém dějství patřilo domácím. Ve vlastním oslabení čtyřka medvědů zamkla hosty v jejich třetině, Homolka pálil od modré a Marek pohotově vrátil vyražený puk do sítě – 4:2. A to ještě Vondrouš nedal sólový nájezd. Zajímavá partie nijak nevybočovala z normálu, přesto se hodně vylučovalo a rozhodčí v závěru třetiny udělil i čtyři vyšší tresty. Vyloučení Ungera do konce ale bylo hodně přísné, neboť domácí mladík se jen kryl při nesmyslném napadení Z. Šťastného.

V poslední dvacetiminutovce už Českokrumlovští kontrolovali hru a ještě přidali další dvě branky. Zámek první pětky zakončil občasný pendl z rezervy Příchovský a při dvojnásobné přesilovce ukázkovou kombinaci na jeden dotek završil Štěpán – 6:2. „Chtěl bych dnes pochválit celé mužstvo. I v neobvyklém složení jsme se vyrovnali s řadou absencí, předvedli velmi dobrý výkon a soupeře moc do šancí nepouštěli. Rozhodla velmi dobrá druhá třetina, kdy jsme hosty přestříleli snad patnáct ku dvěma. Byl to pěkný hokej a vůbec to nevypadalo na tolik trestů. Vyloučení Ungera do konce bylo nespravedlivé, u Hazuky za nesportovní chování naopak správné,“ hodnotil po zápase krumlovský kouč Rudolf Marek.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 11. Mleziva, 25. Mleziva (Lukeš), 31. Vondrouš (Mertl), 35. Marek (Homolka), 48. Příchovský (Štěpán, Mertl), 52. Štěpán (Lukeš, Homolka) – 12. Z. Šťastný, 32. Jareš, vyloučení 11:18, navíc Unger 5 a do konce, Hazuka 5 a trest ve hře, Mertl 10 – Rižák a Z. Šťastný 5 a do konce, Jareš 10 a do konce, využití 1:0, v oslabení 1:0, rozhodčí: Němec – Petrů, Zeman, 120 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Homolka, Jaroš, Migl, Hazuka (od 41. Malák), Holub, Brůha – Štěpán, Marek, Příchovský – Mleziva, Unger, Lukeš – Brož, Mertl, Vondrouš, připraven náhradní brankář Lavička.

V dalším kole jede Slavoj v neděli na led Hluboké.