V roli vicemistra posledního ročníku krajského přeboru vstoupí do nové sezony mezi oblastní elitou hokejisté prvního týmu HC Slavoj Český Krumlov. Medvědi se v premiéře utkají zítra na domácím ledě s Božeticemi. Před startem jsme hovořili s trenérem Rudolfem Markem. „Kádr mužstva se oproti minulé sezoně příliš nezměnil. Neodešel prakticky nikdo. Zaječí úmysly měl sice Trummer, ale nakonec zůstal. Spíš jsme posílili, neboť z hostování v Hluboké se vrátil obránce Jan Homolka a po ukončení pracovního pobytu v zahraničí se do mužstva vrací i kanonýr Roman Uhlíř.

Po dohodě s trenéry juniorky opět počítáme a budeme znovu i hojně využívat starty mladých hráčů. V brance bude jedničkou Lavička, který se ale znovu bude střídat s mladými gólmany Bednaříkem a Vojtou,“ vypočítal kouč, který s medvědy absolvoval tvrdou přípravu. „Na ledě jsme už od půlky srpna. Trénovalo se třikrát týdně. I účast hráčů byla velmi dobrá. S přípravou tedy panuje spokojenost. Jen mě mrzí, že jsme nesehráli žádný přátelák. Jak na tom jsme, nám tak ukážou až mistrovské boje,“ má jasno trenér Rudolf Marek, který bude mít zítra k dispozici téměř kompletní tým. „Z pracovních důvodů nebudou jen Trummer a obránce Jaroš. Všichni ostatní jsou připraveni.“

Bude medaile?

Českokrumlovské zisk stříbra v poslední sezoně zavazuje. Měli by totiž patřit do širšího okruhu favoritů na nejpřednější umístění. „Od klubového vedení žádný „povel“ na konkrétní umístění nemáme. Sami bychom ovšem chtěli alespoň zopakovat finále, případně se pokusit přebor vyhrát. Bude to ale určitě těžké. Podle dostupných informací většina protivníků posílila. Po rozpadu Lipolce soupeři doplňovali kádry odtud. Navíc vůbec nevíme, co můžeme čekat od nově do přeboru zařazených týmů z Vysočiny, tedy Humpolce a Telče. Neznámou je i tým loni ještě druholigových Strakonic. Čekám, že přebor bude letos hodně vyrovnaný,“ předpovídá trenér hokejistů Slavoje Rudolf Marek.