Hokejoví junioři českokrumlovského Slavoje výborným finišem závěru sezony ukazují, že opuštění poslední příčky prvoligové tabulky skupiny B není nereálným plánem. V dalším dvoukole si v zápasech s celky z popředí průběžného pořadí opět připsali tři bodíky a před posledními dvěma zápasy je jejich ztráta pouze minimální.

Smírné derby

Tábor – Č. Krumlov 3:3 (2:1, 0:2, 1:0)

V třiatřicátém kole se hrálo jihočeské derby na ledě druhého celku tabulky. Krumlovští junioři pro splnění plánu na udržení soutěže i pro příští sezonu však musí bodovat v každém utkání, a tak se i na půdě favorita čekal tvrdý boj. Domácí ovšem začali lépe a už ve 3. minutě se ujali vedení. Jen díky výbornému brankáři Daškovi se pak skóre neměnilo až do 15. minuty, kdy soupeř zvýšil na 2:0. S hosty to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale enormní snaha slavojáků se poprvé vyplatila ještě v téže minutě, když po asistenci Marka snížil Heřman na 2:1.

Druhá třetina byla ze strany medvědů odehraná v rychlém tempu a bez zbytečných chyb, čímž domácí začali tahat za kratší konec. Odměnou byla vyrovnávací branka, kterou po přihrávce Vojty vsítil ve 27. minutě Hejna – 2:2. Hosté hrající s velkou chutí pak dokonce strhli vedení na svou stranu, když po asistenci Jáchyma upravil Marek na 2:3.

Závěrečná třetina byla znovu ukázkou rychlého a kombinačního hokeje z obou stran. I přes velký počet šancí se ale zelenobílým nepodařilo vsítit rozhodující čtvrtý úspěch a naopak domácí pět minut před závěrečnou sirénou srovnali na konečných 3:3. I když hosté byli od druhé třetiny o trochu lepším mužstvem, tak dělba bodů se nakonec jevila jako spravedlivá.

Sestava Slavoje: Dašek (Hnízdil) – Dušek, Matlášek, Makovský, Budina, Janeček, Míšek, Ficek, Marek, Hejna, Miler, Sekera, Heřman, Vojta, Chrt, Jáchym, Sumerauer.

Pokořený favorit

Č. Krumlov – V. Popovice 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

V nedělním prosluněném odpoledni se na krumlovském ledě odehrál stejně krásný hokej. Juniorka Slavoje přivítala lídra tabulky, ale od prvních minut nebyl rozdíl v pořadí znát. Sebevědomé hosty zaskočili domácí aktivní hrou, okořeněnou rychlou a přesnou kombinací. Již ve 3. minutě otevřel skóre po aktivním napadání Hejna – 1:0. Vstřelená branka medvědy ještě více nabudila a domácí s chutí ostřelovali hostujícího brankáře. Druhý úspěch přišel v 9. minutě, kdy v přesilové hře zvýšil Jáchym po asistenci Sekery na 2:0. Ještě v téže minutě pak Dušek po přihrávce Vojty vyhnal hostujícího gólmana z branky a v čase 9:45 svítil na časomíře neuvěřitelný stav 3:0! Výměna brankářů ovšem hostům očividně prospěla. Domácí sice nadále zatápěli i střídajícímu gólmanovi, ale skóre se dlouhé minuty už dál nehýbalo.

I druhá část byla opět odehrána ve velkém tempu s řadou šancí, které však nekončily gólem díky výkonům obou brankářů. Hlavně strážce domácí svatyně Dašek předváděl místy až neskutečné zákroky, kterými doháněl hostující útočníky k zoufalství (Dašek vyřešil řadu složitých situací, připsal si v zápase 37 zásahů a nakonec slavil čisté konto). Domácí pochopitelně nechtěli ztratit dobře rozehrané utkání. Když pak ve 29. minutě zvýšil Makovský po asistenci Marka už na 4:0, bylo i velmi slušné divácké kulise jasné, že body zůstanou doma.

Poslední třetina opět hraná ve velkém tempu už skončila bez branek. Tentokrát „medvědi“ předvedli „kozlům“, že jsou lepší a kvalitním výkonem si oba body zasloužili.

Sestava Slavoje: Dašek (Hnízdil) – Dušek, Chrt, Heideker, Makovský, Budina, Vojta, Jáchym, Janeček, Ficek, Hejna, Miler, Matlášek, Svěchota, Sekera, Sumerauer, Heřman, Marek, Míšek. Trenér: Hošek.

Ještě dvakrát

V závěru tohoto týdne jsou na programu poslední dvě kola celé soutěže. Zítra pojede juniorka Slavoje do Rokycan. Závěrečné utkání sehrají českokrumlovští mladíci doma v neděli 2. března od 11.30 s Kobrou Praha. Výborné výkony medvědů z finiše sezony jsou opět tou nejlepší pozvánkou pro diváky do ochozů ZS na kvalitní juniorský hokej.

Zdeněk Vašek, Karel Vosika