V posledních dvou kolech první hokejové ligy juniorů čekala mladíky českokrumlovského HC Slavoj nejprve cesta na západ Čech, a to na led třetího týmu tabulky z Rokycan, a pak domácí derniéra s Kobrou Praha. Slavojáci ještě živili naději na záchranu republikové soutěže, ale potřebovali bodovat naplno. To se podařilo, v součtu s výsledky dalších zápasů však medvědy přesto potkal hořký úděl sestupu.

Důstojná tečka

Rokycany – Č. Krumlov 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Slavojáci měli tomuto soupeři co oplácet. Těžké utkání se očekávalo, ale fakt, že to bude boj o každý puk, překvapil hlavně domácí tým. Hosté se opět opírali o stabilní výkon spolehlivého brankáře Daška a v 5. minutě se ujali vedení, když po přihrávce Sekery propálil gólmana Jáchym – 0:1. Ve druhé části domácí zlepšili pohyb a po dvou minutách srovnali na 1:1. Jenomže hosté rychle odpověděli a po spolupráci asistujícího Marka a střelce Heřmana opět vedli – 1:2. V posledním dějství pak juniorka Slavoje připravila domácím hráčům i přítomným divákům šok. Ve 44. minutě Jáchym svým druhým gólem upravil na 1:3. O chvíli později se po přihrávce Hejny trefil Sumerauer. Po krásné akci první pětky nastřelil Vojta tyč, ale o minutku později už Marek z přihrávky Heřmana vytěžil čtvrtý úspěch hostů. Ti v závěru jasně dominovali a zaslouženou výhru ještě zpečetili dvěma zásahy Marka z přihrávek Heřmana – 1:6.

Sestava Slavoje: Dašek (Hnízdil) – Dušek, Matlášek, Makovský, Budina, Heideker, Svěchota, Míšek, Ficek, Marek, Hejna, Miler, Sekera, Heřman, Vojta, Chrt, Jáchym, Sumerauer. Trenér: Hošek.

Č. Krumlov – Kobra Praha 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

V posledním kole potřebovali slavojáci pro zachování alespoň teoretické naděje na záchranu rovněž vyhrát. Hosté sice vystupovali velmi suverénně, ale od začátku šli domácí tvrdě za svým cílem a favorizované pražské mužstvo přehrávali. Skóre otevřel výborně hrající Heřman, který ještě do první pauzy přidal i druhý úspěch – 2:0. I druhá třetina se odehrávala v režii domácích. Když pak ve 27. minutě projel přes půl hřiště Makovský a zvýšil na 3:0, tak hosté tento vývoj psychicky neunesli. Pražané se víc než hokeji věnovali neustálým diskusím s arbitrem, který ale pro to neměl pražádné pochopení, a tak postupně putovali předčasně do sprch hned tři do konce vyloučení hráči hostů. Pražany navíc výbornými zákroky deptal gólman Dašek, kterého „překonal“ až vlastní spoluhráč nešťastnou tečí v oslabení. Poslední dějství pak vyznělo jasně pro domácí. Nejprve završil hattrick Heřman. Na 5:1 zvyšoval ranou od modré Jáchym a konečný výsledek podtrhl nejlepší hráč zápasu Heřman – 6:1.

Slavoj: Dašek (Hnízdil) – Dušek, Chrt, Heideker, Makovský, Budina, Vojta, Jáchym, Ficek, Hejna, Miler, Matlášek, Svěchota, Sekera, Sumerauer, Heřman, Marek, Míšek.

Pochvala týmu

I přes famózní výkony v poslední čtvrtině soutěže, kdy slavojáci za 7 výher a 2 remízy uhráli 16 z 18 možných bodů, se první ligu pro Český Krumlov zachránit nepodařilo. Je to pro mládežnický hokej v okresním městě určitě velká škoda. Přesto zaslouží všichni hráči, kteří nastoupili byť k jedinému ligovému zápasu, poděkování za snahu a předváděné výkony v celé soutěži.

Zdeněk Vašek