Juniorka je v poslední čtvrtině bodově stoprocentní a ukazuje, že záchrana 1. ligy je určitě reálná.

 

1. liga junioři

Nymburk – Č. Krumlov 4:6 (1:2, 2:1, 1:3)

Cenná výhra na ledě silného soupeře je dílem kvalitního výkonu celého mužstva. Už ve 2. minutě otevřel skóre po střele Milera dorážkou kapitán Ficek – 0:1. Domácí sice ještě v téže minutě srovnali z přesilovky, ale po první siréně měli navrch zelenobílí, když ze sóla dal Sekera na 1:2. Druhá část nabídla rychlý a ze strany domácích někdy až záludný hokej. Nejdřív domácí opět v přesilovce srovnali na 2:2 a za dvě minuty dokonce otočili na 3:2. Medvědi ale do konce druhé části dali na 3:3 díky spolupráci Ficka s Milerem. Poslední dějství přineslo urputný hokej, velmi dobře hrající hosté však třemi góly vzali domácím vítr z plachet. Nejdřív se trefil opět Sekera po asistenci Heřmana – 3:4. Na 3:5 zvyšoval tvrdou střelou Heřman. Domácí stihli tři minuty před koncem snížit na rozdíl gólu a po oddechovém čase odvolali brankáře. Hosté toho využili a zisk obou bodů pečetil Hejna střelou do prázdné – 4:6.

Sestava Slavoje: Hnízdil (Dašek) – Dušek, Jakeš, Matlášek, Makovský, Heideker, Budina, Janeček, Míšek, Ficek, Marek, Hejna, Miler, Sekera, Heřman, Vojta.

Č. Krumlov – Kolín 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Po kvalitních zápasech a dvou výhrách dosažených venku se juniorka Slavoje představila na domácím ledě, kde se ve velmi dobrém světle předvedli „kozlové“ z Kolína. Čtvrtý celek tabulky hrál útočný rychlý hokej, na který ale domácí odpovídali stejnou mincí. Úvodní branku krásnou střelou do šibenice vsítil Marek – a domácí vedli 1:0. Pak dlouho dominovali oba brankáři, ale domácí Dašek byl větší oporou. Druhá část sice začala vyrovnáním hostů ze skrumáže, ale domácí pak opět zvýšili tlak a měli navrch. V polovině utkání po asistenci Marka dal Heřman na 2:1. Hosté v závěrečné třetině ještě jednou srovnali. Závěr však patřil jednoznačně Slavoji, který třemi góly rozhodl o zasloužené výhře. Nejprve se trefil Ficek dorážkou po střele Chrta. Na 4:2 upravil Heřman a výsledek pečetil rovněž svou druhou brankou Marek – 5:2.

Sestava Slavoje: Dašek (Hnízdil) – Dušek, Jakeš, Chrt, Makovský, Budina, Malák, Vojta, Janeček, Ficek, Hejna, Miler, Matlášek, Míšek, Sekera, Heřman, Marek. Trenér: Hošek.

Další utkání čeká prvoligové juniory Slavoje až v pátek 15. února, kdy zajíždějí do Písku. V neděli 17. února pak přivítají Příbram (od 11.30).

Zdeněk Vašek