V novém roce pokračuje soutěž první hokejové ligy juniorů. K dalšímu kolu jeli mladíci krumlovského Slavoje na Tři krále na příbramský led, kde se hrálo o čtyři body, neboť šlo o souboj dvou posledních týmů tabulky.

Příbram – Č. Krumlov 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Lépe začali hosté, kteří ze zabezpečené obrany vyráželi k rychlým brejkům. Trpělivá hra přinesla zasloužené vedení slavojáků v 17. minutě, kdy otevřel skóre Míšek po přihrávce Svěchoty – 0:1. Ve druhé třetině ovšem domácí zvýšili bojovnost a z využité přesilovky srovnali na 1:1. Medvědi ale dál trpělivě čekali na svou šanci a znovu měli navrch, když také v přesilové hře upravil po střele Matláška úspěšnou dorážkou Vojta na 1:2. Domácí přidali na tvrdosti v osobních soubojích a z nevinné akce opět srovnali.

Po necelých dvou minutách si si pak nešťastně srazil nastřelený puk před branku do vlastní sítě bruslí Miler a domácí poprvé v utkání vedli – 3:2. Poslední část byla ve znamení urputného boje obou soupeřů a získání alespoň jednoho bodu. Domácí ve hře čtyři na čtyři dokázali hosty uzamknout v třetině a vytěžili z náporu čtvrtou – a jak se později ukázalo i vítěznou – branku. Stav utkání uzavřel čtyři minuty před koncem z nařízeného trestného střílení stylem „ala Forsberg“ rakouský dorostenec Schneider – 4:3. Hosté se ještě snažili urvat aspoň bod, ale domácí si už cenné vítězství pohlídali.

Sestava Slavoje: Bednařík (Dašek) – Dušek, Heideker, Jakeš, Vojta, Janeček, Svěchota, Miler, Míšek, Matlášek, M. Ficek, Fučík, Schneider, Hejna. Trenéři: Hošek a Ficek.

V dalším kole čeká juniory Slavoje jihočeské derby s Táborem, který přivítají v pátek od 18.45 na svém ledě.