I ve druhém dějství krajského přeboru měli hokejisté českokrumlovského Slavoje výhodu domácího ledu a stejně jako v premiéře proti Telči si i v utkání s Lokomotivou Veselí nad Lužnicí připsali šestigólové vítězství.

Raketový start

Č. Krumlov – Veselí 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)

Trenér Marek musel oželet absentujícího kanonýra Romana Uhlíře, přesto medvědi na kvalitního soupeře doslova vlétli a třemi góly v necelých osmi minutách prakticky rozhodli o osudu utkání. Už po 68 vteřinách ze závaru před brankou hostů doklepával Marek a otevřel skóre – 1:0. Na druhé straně o chvíli později zvonila tyč Vojtovy branky, ale další změnu stavu přichystali opět zelenobílí. V 5. minutě při poskytnuté výhodě zakombinoval třetí útok Slavoje a Brož zvyšoval na 2:0. V 8. minutě pak domácí využili přesilovku a junior Ficek svým prvním gólem v dresu áčka vyhnal Studnaře z veselské svatyně – 3:0. Střídající Dvořák pak už do první sirény neinkasoval. Od 15. minuty museli domácí poněkud přeskupit řady, když za faul vysokou holí a nezaviněné zranění hostujícího hráče dostal Unger trest 5 minut a do konce zápasu.

V úvodu druhé třetiny se potom blýskl Vojta, který kryl samostatný nájezd Čápa. A udeřili znovu domácí. Ve 27. minutě na konci bleskové kombinace Z. Uhlíře a Lukeše stál Marek, který dorážkou pod břevno odkryté branky svým druhým zásahem zvýšil už na 4:0. Veselští se z tohoto šoku probrali až v polovině zápasu, kdy Čáp z ojedinělého kontru korigoval na 4:1. Na druhé straně v oslabení ujel Štěpán, ale na Dvořáka nevyzrál. Krátce před pauzou ještě Vojta vychytal šanci osamoceného Picky.

Poslední dvacetiminutovka byla brankově nejbohatší, když ve svižné útočné partii přidal každý ze soupeřů ještě po dvou zásazích. Už po půlminutě proklouzla Vojtovi pod betony nepříliš prudká střela Masničky – 4:2. Doutnající jiskérku naděje hostům však medvědi zase rychle uhasili. Ve 43. minutě po pětatřiceti vteřinách využili přesilovku a Ulman bombou z kruhů zaznamenal první branku po návratu do krumlovského dresu – 5:2. Za necelé dvě minuty si s domácí obranou pohrál šikovný Čáp a snížil na 5:3. Poslední slovo si ovšem vzal krumlovský kapitán Lukeš, který ve 48. minutě dorážel po střele Z. Uhlíře na konečných 6:3. V závěru ještě domácí nevyužili dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, přesto si po dobrém výkonu zaslouženě připsali dva body a se stejně stoprocentními Strakonicemi se dělí o první místo tabulky. „Samozřejmě, že rozhodující byl velmi dobrý úvod, kdy se podařilo proměnit šance a šli jsme do tříbrankového trháku. Za předvedený výkon bych pochválil celý manšaft. Hráči splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Zlepšila se i práce v defenzívě, i když tam stále ještě jsou mezery,“ hodnotil vítězné utkání českokrumlovský kormidelník Rudolf Marek, který se už dívá na dalšího soupeře: „Vstup do sezony se doma povedl. Teď se pokusíme navázat venku, ale v Humpolci to nebude lehké. Loni jsme ho ani jednou neporazili a jeho minulý výsledek s Hlubokou (pozn. 7:4) určitě varuje.“

Duel pod lupou

Fakta – branky: 2. Marek (Z. Uhlíř), 5. Brož (Mertl, Brůha), 8. Ficek (Štěpán), 27. Marek (Lukeš, Z. Uhlíř), 43. Ulman (Foitl), 48. Lukeš (Z. Uhlíř) – 30. a 46. Čáp, 41. Masnička, vyloučení 6:16, navíc Unger (ČK) 5 a do konce – Michal (Veselí) 5 a do konce, využití 2:0, rozhodčí: Jírovský – Buršík, Střeďák, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Heideker, Ulman, Migl, Jaroš, Brůha, Malák – Štěpán, Ficek, Foitl – Marek, Z. Uhlíř, Lukeš – Brož, Mertl, Unger (od 15. Perník), připraven byl ještě náhradní brankář Bednařík.

V dalším kole jedou Českokrumlovští v neděli na led v tabulce třetího Humpolce. Příští domácí utkání medvědy čeká v neděli 19. října, kdy změří síly s budějovickým David servisem (17.30).