Nová mistrovská sezona 2008/09 na oblastním ledě právě startuje.

V krajském přeboru bude hájit barvy našeho okresu první tým HC Slavoj Český Krumlov, s jehož trenérem Rudolfem Markem jsme se zastavili při předsezonním exkurzu do tábora medvědů.

V minulé sezoně jste nepostoupili do vyřazovacích bojů nejlepší osmičky, což pro finalisty předchozího ročníku a několikanásobné krajské přeborníky bylo velké zklamání. Jaká je vaše motivace nezdar odčinit?
Samozřejmě veliká! Chceme a musíme hrát lépe. Minulý propadák se nesmí zopakovat. Naším cílem do nové sezony je proto od začátku sbírat body a co nejdříve se zabydlet na pozicích zaručujících klidný postup, abychom pak vše v závěru nehonili na poslední chvíli. Chceme hrát play off, dál se potom uvidí.

Po loňském nezdaru jste avizoval nutné rozšíření kádru o minimálně dva zkušené hráče do útoku a obrany. Podařilo se tento záměr splnit?
V první řadě musím zmínit příchod Tomáše Ulmana, který se vrací do Krumlova. Tento zkušený hráč by měl být velkou oporou a takovou mojí pravou rukou, neboť bude působit i v pozici hrajícího asistenta. Dále pak to je už jen příchod útočníka Martina Ficka z naší juniorky. Jinak kádr zůstal oproti minulé sezoně téměř beze změn. Odešel jen Hazuka na Hlubokou. Máme ještě vyhlédnuté nějaké hráče, ale nic konkrétního v této chvíli uzavřeno není.

Slavoj patřil loni k nejlépe útočícím týmům přeboru, ale také měl jednu z nejprostupnějších obran. Uvidí fandové medvědů změnu stylu hry?
Produktivitu útoku chceme udržet, obranu ale musíme zlepšit. Myslím, že naše zápasy opět nebudou na branky skoupé. Věřím však, že s příznivějšími výsledky než tomu bylo loni. V ofenzívě by měl znovu být tahounem Zdeněk Uhlíř, který prakticky celou minulou sezonu promarodil. Nyní je už v pořádku a z přípravy ukazuje, že vypadá velmi dobře.

Začínáte doma s Telčí. Je to přijatelný soupeř na rozjezd?
S tímto soupeřem jsme loni vyhráli venku dvouciferným výsledkem a porazili ho i doma. Nesmíme však nikoho podcenit, protože v přeboru je každý soupeř těžký. Na první místo by měly znovu aspirovat Strakonice, které vyhrály i kvalifikaci o ligu, ale zůstávají v kraji. Soutěž ovšem bude opět hodně vyrovnaná. Věřím, že my se zase vrátíme mezi nejlepší, kam patříme.