Hokejový krajský přebor – 8. kolo: HC Slavoj Český Krumlov – OLH Spartak Soběslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

V osmém kole krajského přeboru se na krumlovském ledě konal souboj sousedů ze středu tabulky.

Výborní brankáři

Od úvodní minuty se před bezmála dvousethlavou diváckou kulisou hrála oboustranně svižná útočná partie, v níž ovšem dominovali oba brankáři. V domácí kleci stál pozorný mladík Vojta a na druhé straně předváděl dobré zákroky junior Snášel. A v otevřeném souboji se rodily i šance. V 5. minutě za Vojtou zvonila tyč po střele Brunera. Na druhé straně o chvíli později při přečíslení dvou na jednoho Brož přihrával Fickovi, který však na soběslavského gólmana nevyzrál. V polovině třetiny se iniciativa přestěhovala na hole hostů, ale Vojta zářil. Domácí gólman se blýskl hlavně při nájezdu Žákovského, který zneškodnil ukázkovým semaforem. Důležitý moment se pak zrodil v začínající 13. minutě, kdy hosté šli v rychlém sledu do tří a medvědům se naskytla bezmála dvouminutová početní výhoda dvou hráčů. Tu pak v čase 13:01 slavojáci využili, když Heideker našel mezi kruhy rozjetého Z. Uhlíře a domácí rekonvalescent oslavil návrat do sestavy přesnou střelou pod padajícím Snášelem – 1:0. V poslední minutě znovu zářil Vojta, který při poskytnuté výhodě kryl tutovku Aleše Pánka.

Do druhé dvacetiminutovky šli domácí v oslabení, ale vyloučení Mertla bez úhony přežili. A v čase 21:57 medvědi podruhé udeřili. Z rohu nahrával Ulman a kapitán Lukeš trefil skákavý puk přímo ze vzduchu a golfovým úderem k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. I nadále se hrálo rychle nahoru dolu. Pojistku měl na holi Vondrouš, ale po pasu Ulmana ani nadvakrát neuspěl. Při vyloučení Marka se v oslabení až před branku probil Homolka, ale ani on Snášela nepřekonal. V závěru třetiny se potom začalo více vylučovat. V poslední minutě hráli hosté výhodnou přesilovku čtyř na tři. V čase 39:38 odčaroval kouzlo domácího brankáře Holický a vrátil hosty do zápasu – 2:1.

Ani v posledním dějství vysoké tempo neupadalo a stále se bylo na co dívat. Soběslavští neustále hrozili, ale znovu několikrát výborně zasáhl Vojta. Ten se měl nejvíc co ohánět v 55. minutě, kdy Migl nešťastně vyhodil puk za hrazení a hosté v přesilovce vyvinuli velký tlak, naštěstí bez efektu. V poslední minutě ještě hosté po oddechovém čase na chvíli odvolali brankáře, ale Českokrumlovští si už závěr zkušeně pohlídali, zbývající čas odehráli daleko od vlastní obranné třetiny a zaslouženě si připsali oba body, které je pevně drží na pozicích zajišťujících účast v play off.

„Hrál se oboustranně rychlý pěkný hokej. Soupeř velmi dobře bruslil a hlavně v první třetině jsme měli s jeho pohybem velké problémy. To nás ale několikrát výrazně podržel brankář Vojta, který měl den a za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu. Naše hráče zdobilo nasazení, bojovnost. Výhru nad nepříjemným soupeřem si odmakali a zasloužili,“ pochvaloval si po utkání spokojený českokrumlovský trenér Rudolf Marek.

Výhra pod lupou

Fakta – branky: 14. Z. Uhlíř (Heideker, Homolka), 22. Lukeš (Ulman) – 39. Holický, vyloučení 8:7, využití 1:1, v oslabení 0:0, rozhodčí: Štajner – Dejm, Talpa, 170 diváků.

Sestava Slavoje: Vojta – Heideker, Homolka, Vondrouš, Migl, Brůha, Malák – Štěpán, Z. Uhlíř, Foitl – Ulman, Marek, Lukeš – Brož, Ficek, Mertl. Připraven byl ještě Unger a poprvé v sezoně kryl záda mladíkovi v domácí svatyni matador Lavička.

V dalším kole se Českokrumlovští představí v sobotu na jindřichohradeckém ledě v partii s předposlední Velkou Radouní. Příští domácí zápas je pak čeká v pátek 21. listopadu, kdy od 19 hodin změří síly s béčkem Tábora.