Vysokou výhrou 8:2 nad Velkou Radouní v posledním kole udělali hokejisté krumlovského Slavoje tečku za svým účinkováním v krajském přeboru 07/08. Na postup mezi osmičku nejlepších to ovšem nestačilo. Na hodnocení nevydařené sezony jsme se ptali prvního trenéra Rudolfa Marka.

Před startem nového ročníku jste avizoval plán na zopakování finálové účasti. Cíl jste nesplnili…
Sezonu je třeba hodnotit jako silně nepovedenou. Celou dobu si nikdo vůbec nepřipouštěl, že se do play off nedostaneme. Realita ale byla jiná.

Kde hledat příčiny propadáku?
Nepovedl se start do sezony. Pár zápasů se prohrálo o gól, několikrát jsme dobře rozehrané utkání ztratili v úplném závěru. Nedařilo se venku, kde jsme uhráli jen tři body. Přidala se zranění opor. Vše se sčítalo, kluci si tolik nevěřili a vyústilo to v nepostup.

Zmínil jste absence klíčových hráčů. Kdo nejvíc chyběl?
Loni náš nejproduktivnější útočník Zdeněk Uhlíř odehrál jen pět zápasů zkraje sezony. V závěru sice naskočil, ale zranění se mu hned obnovilo. Jeho body hodně chyběly. Jen párkrát hrál i Trummer. Ten pak z pracovních důvodů nemohl a nakonec vyjádřil přání odejít (pozn. – dřívější krumlovská ikona nyní hájí barvy budějovického David servisu). Vinou zranění chyběl i Štěpán a další hráči.

V loňském ročníku početná ekipa juniorů hrála první ligu a mladíci byli více vytíženi.
To se také asi projevilo. Pro cíl udržet v Krumlově juniorskou ligu se víc vycházelo vstříc juniorce. Mladíků jsme měli k dispozici méně než loni. A ve chvíli, kdy přišly zmíněné výpadky a bylo třeba mužstvo doplnit, tak hráči prostě nebyli. Často bylo těžké dát mužstvo dohromady a museli jsme sahat i do béčka.

Na postupové osmé místo chyběly tři body. Kde jste je ztratili?
Nejvíc mě mrzí, že jsme ne〜udělali ani bod s Humpolcem, který byl v tabulce pod námi. Tam jsme prohráli o gól, i když jsme v závěru měli obrovské množství šancí na zvrat. Podobné to bylo doma. Dvakrát jsme přišli o výhru při power play soupeře, a to doma s David servisem a s Božeticemi. To je celkem šest bodů, se kterými by jsme byli v pohodě uprostřed tabulky.

Jaké hodnocení snese předváděná hra mužstva?
Odehráli jsme určitě i velmi dobrá utkání. Třeba oba zápasy se Strakonicemi byly určitě povedené. Venku jsme sice prohráli, ale po zápase se nás sami Strakoničtí ptali, jak je možné, že jsme tak dole, když hrajeme tak dobrý hokej.

Často se ovšem zdálo, že mužstvo nehraje týmově a působí jako soubor individualit…
Když to nešlo, tak to každý chtěl strhnout na sebe a rozhodnout. Sám se ale hráč, byť sebelepší, prosadí těžko. Vázla kombinace a jako dřív se nedařilo ani střelecky. Na druhou stranu třeba Štěpán je v nejlepší pětce kanadského bodování všech hráčů přeboru.

Gólů jste dávali poměrně dost a měli třetí nejlepší útok, počet inkasovaných branek ale ukazuje na čtvrtou nejhorší obranu.
Nemůžeme všechno házet jen na samotné obránce, i když nám třeba jako v jiných manšaftech chyběl mezi beky vyložený dirigent. Defenzíva je otázka bránění celých pětek, a to se nám plnit nedařilo.

Jak vidíte budoucnost, ať už vaší nebo vůbec krumlovského týmu v krajském přeboru?
Předně, nechci z letošního špatného výsledku dělat tragédii, i když nepovedená sezona samozřejmě hodně mrzí. Sám bych určitě chtěl u týmu pokračovat, i když jsme se o tom s vedením ještě nebavili. Myslím, že utíkat z boje by bylo špatné. A propadák je velkou motivací příště to napravit. Těší mě proto signály od některých starších hráčů, že budou pokračovat. Třeba Štěpán chtěl končit, ale teď jasně řekl, že s takovým nezdarem kariéru neuzavře.

Kádr bude třeba ale doplnit…
Určitě se musí rozšířit. Viděl bych to minimálně na dva obránce a dva útočníky, zkušené hotové hráče. Kde je ale vzít a nekrást? Když se podívám na podmínky, zázemí, tak ve srovnání s jinými oddíly nemáme příliš moc co nabídnout. V juniorce ale skončí letos pět našich hráčů, kteří by měli pokračovat v áčku.