Po dvou domácích výhrách s Telčí a Veselím a prohře v Humpolci nastoupili hokejisté českokrumlovského Slavoje na vlastním ledě proti stejně bodově úspěšnému tradičnímu rivalovi z krajské metropole.

Jako na houpačce

Slavoj Český Krumlov – David servis Č. Budějovice 4:4 (2:1, 1:2, 1:1)

Začalo se oboustranně svižně, ale dlouho bez větších šancí. Na konci první pětiminutovky hráli zelenobílí úvodní přesilovku, efekt se však nedostavil. Když pak vysoké vyhození Štěpána skončilo na střešní konstrukci, hráli v početní výhodě i hosté, byli však úspěšnější. Na konci 9. minuty otevřel skóre Vašek ze závaru před Vojtovo brankou – 0:1. Důraznější hosté mohli potom z několika dobrých šancí náskok zvýšit, ale Vojta už byl pozorný. Medvědům se nedařila kombinace, přesto se v 15. minutě dočkali. Po akci druhého útoku a přihrávce Z. Uhlíře upravil na 1:1 domácí kapitán Lukeš. A do kabin po první siréně šli Krumlovští ještě spokojenější. V 19. minutě i slavojáci využili přesilovku a Mertl dokonal obrat na 2:1.

Vstup do druhé dvacetiminutovky pak vyšel domácím doslova na jedničku a už po čtyřiatřiceti vteřinách se radovali potřetí. Po rychlé kombinaci první pětky zvýšil už na 3:1 Štěpán. V té chvíli se zdálo, že cestě medvědů za třetí domácí výhrou nebude stát nic v cestě. Opak ale byl pravdou. Hosté neskládali zbraně a ještě do poloviny zápasu se jim podařilo dotáhnout. Nejprve Vojtou vyraženou střelu od modré doklepl ve 26. minutě Eliáš na kontaktních 3:2. Ve 29. minutě pak při hře ve čtyřech proklouzla pod tělem domácího brankáře lehká střela Zíky – a začínalo se znovu. V závěru třetiny se pak začalo na ledě notně přiostřovat. Hodně vzruchu a zvýšení nervozity vyvolala i neuznaná branka Lukeše.

Hned v úvodu posledního dějství se vyznamenal Vojta při nájezdu Štěrby. Ještě jednou se potom Českokrumlovští dostali do vedení, když ve 43. minutě po střele Mertla osvědčil důraz před brankou dojíždějící Brož a dal na 4:3. Domácí hráči i diváci poté notně spílali rozhodčím za nepotrestané naražení Z. Uhlíře na mantinel, které krumlovský útočník odnesl krvavým zraněním v obličeji. Za chvíli ovšem hráli v početní výhodě hosté. Za Vojtou zvonilo břevno, na druhé straně pak projel celým kluzištěm agilní Ulman, ale ani on průběžným stavem nepohnul. Po dalším parádním průniku Ulmana zblízka nedorazil tísněný Foitl – a přišel trest. V 55. minutě hráli hosté přesilovku, kterou za deset vteřin využili bombou D. Mikeše z kruhů – 4:4. Další obrat pak mohl být dokonán v úplném závěru, kdy byl za faul vysokou holí a zranění protihráče na 2+2 minuty vyloučen Brož. Medvědi se ovšem dobře bránili a hostům nepomohl ani oddechový čas. A v oslabení mohli i slavojáci udeřit. Do přečíslení dvou na jednoho šli Lukeš s Uhlířem, ale prvně jmenovaný místo přihrávky volil střelu, se kterou si Studnička poradil – a body se dělily. „Bylo to nervózní a hodně tvrdé utkání, ve kterém jsme zbytečně ztratili. Vedení o dva góly by se mělo udržet. Povedlo se smazat úvodní manko, ale pak při náskoku se hráči nechávali příliš strhnout, hnali se dopředu a nechávali soupeři možnosti chodit do přečíslení. Velmi dobrý zápas odehrál zkušený Ulman, v prvním letošním vystoupení za muže podal solidní výkon junior Svěchota,“ pochválil oporu i mladíka v zelenobílém krumlovský kormidelník Rudolf Marek.

Českokrumlovští jsou po čtyřech kolech v tabulce se ziskem pěti bodů na čtvrtém místě. O příštím víkendu čeká medvědy hodně nabitý a navíc velmi náročný program, neboť v sobotu jedou na led v pořadí druhých Božetic a v neděli od 17.30 před vlastními fanoušky přivítají první a stále stoprocentní Strakonice.

Duel pod lupou

Fakta – branky: 15. Lukeš (Z. Uhlíř), 19. Mertl (Brož, Brůha), 21. Štěpán (Ulman, Foitl), 44. Brož (Mertl, Unger) – 9. Vašek, 26. Eliáš, 29. Zíka, 55. D. Mikeš, rozhodčí: Knor – Němec, Jakeš, 110 diváků.

Slavoj: Vojta – Ulman, Heideker, Migl, Homolka, Brůha, Malák – Štěpán, Svěchota, Foitl – Marek, Z. Uhlíř, Lukeš – Brož, Mertl, Unger. Připraveni byli Perník a náhradní brankář Bednařík.