Třetí duel nabídl vyrovnaný hokej, ve kterém dominovaly obrany a výborné výkony podali oba gólmani Klimeš a Kváča.

Dvě třetiny diváci marně čekali na gól, i když šance k vidění rozhodně byly. Až na začátku třetího dějství dal jediný a tím pádem také vítězný gól Martin Heřman.

„Přerov hrál podobným stylem jako u nás. Dohrával souboje a bylo to fyzicky hodně náročné utkání. Čtyřicet minut jsme udrželi stav 0:0 a v závěru soupeři opět začaly trochu docházet síly," všiml si trenér ČEZ Motoru Antonín Stavjaňa.

Přerov měl ve čtvrtek jediného vyloučeného hráče, což je v jeho podání skutečně celkem unikát. „Doma se Přerov snažil hrát více na puku, ale soubojů tam bylo opět hodně," konstatoval českobudějovický trenér.

Prostředí v přerovské Meo aréně je hodně bouřlivé, ale i na to jsou Jihočeši připraveni. „Bavili jsme se o tom s klukama, kteří to tady zažili už loni. Byla to pro ně dobrá průprava na letošek. Hlavně pro naše mladé kluky je to velká škola," usměje se zkušený trenér.

Českobudějovická střídačka se vyrovnala i s absencí Tomáše Nouzy, jenž musel odstoupit už v průběhu úvodní třetiny. „Především byla narušena sehranost jejich formace. S Filipem Vlčkem a Martinem Heřmanem už si sedli. Takhle tam musel vždycky někdo zaskakovat. Pro jejich lajnu to bylo těžší," uznal.

Ve třetím dějství Motor poměrně s přehledem kontroloval svůj nejtěsnější náskok. Ale dvě minuty před koncem vyhodil Dostálek kotouč do hlediště a Přerov hrál přesilovku, kterou ještě znásobil odvoláním gólmana. „To je vždycky nebezpečné, ale kluci to obětavým výkonem zvládli," ocenil Stavjaňa výkon svých svěřenců.