"Na návrat do Budějovic se ohromně těším, byl jsem se podívat na několika zápasech. Atmosféra, která teď v Budvar aréně panuje, se vůbec nedá srovnat s tím, co já pamatuji. Mám respekt z první ligy. Je to soutěž, kterou jsem nikdy nehrál a bude nutné se na ni adaptovat. Ale věřím, že to jako tým zvládneme a budeme fanoušky těšit," svěřil se při návratu rodák z Bratislavy.

Spolu s ním se o comeback do českobudějovických barev pokusí ještě jeden hráč, který musel v roce 2013 odejít nuceně do Hradce Králové. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Karel Plášil podepsal zkušební smlouvu a popere se o své místo v kádru trenéra Prospala.

Jen tři zápasy chybí sympatickému slovenskému obránci Vydarenému k tomu, aby v českobudějovickém dresu nasbíral úctyhodný počet 400 startů. Připsat by si je měl velmi brzy už s dresem, na jehož hrudi se skví velké okřídlené písmeno =M=. "Víceméně se vracím domů, velkou radost má samozřejmě manželka. Ale já se soustředím na hokej. Vím, že soutěž, která náš čeká, bude nesmírně náročná a pro mě i nezvyklá. Člověk musí mnohem víc sám tvořit, opravdu to nebude nic jednoduchého. Přistupuju k tomu s velkou pokorou," nechal se slyšet hráč s více než 600 starty v české extralize.

Ne každý návrat na místo činu se podaří, nicméně obránce, kterého kdysi v NHL draftoval Vancouver ví, do čeho jde. "Hlavní pro mě bylo slovo nového trenéra Vaška Prospala. S tím jsme o mé roli v týmu mluvili a ještě určitě mnohokrát mluvit budeme. Líbí se mi jeho pohled na hokej a věřím, že nás to povede k úspěchu," uzavřel krátké povídání o prvních dojmech René Vydarený.

V roce 2013 při nuceném odchodu do Hradce Králové musel opustit jižní Čechy kromě právě Vydareného i Karel Plášil. Tehdy ještě věkem junior se čtyři roky pral o mužský extraligový dres se střídavými úspěchy. Loni pak ve 23 letech poprvé zkusil zahraniční angažmá a ve slovenských Nových Zámcích zažil na obránce bodově velmi vydařený ročník, když vstřelil 7 gólů a na dalších 15 přihrál. Svou výkonnost bude muset během přípravy potvrdit, zatím podepsal try-outovou smlouvu.