Úvod rozhodující třetí bitvy před krásnou návštěvou téměř sedmi stovek diváků, jakou v Krumlově pamatují už jen pamětníci, předznamenal již slavnostní nástup obou soupeřů, kdy své vzory na led doprovodili na led nejmenší hokejisté Slavoje.

Č. Krumlov - David servis Č. Budějovice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Na obou týmech bylo od úvodního buly patrné jasné odhodlání vybojovat si finálovou účast. Lepší nástup ovšem měli hostující obhájci titulu, kteří se už po necelé minutě hry radovali z vedoucího gólu. Časomíra odkrojila jen šestapadesát vteřin, když Servismani bleskově udeřili z první vážnější akce a trefou Šulčíka šli do vedení – 0:1.

Hrálo se pak nadále ve vysokém tempu, válečnými barvami vyzdobení medvědi neskládali zbraně a živo bylo před oběma brankami. V 6. minutě se však Budějovickým naskytla velká možnost k pojištění náskoku. Hosté šli do přečíslení dvou na jednoho, následně Fučík hasil požár nedovoleným zákrokem – a jeden z hlavních arbitrů nařídil trestné střílení. Provedení nájezdu se chopil zkušený Hanzal, ale krumlovský gólman Lukeš jej vystál a vytěsnil střelu nad břevno!

Tento moment ještě více vlil zelenobílým elánu do žil a medvědi byli stále nebezpečnější. Odvážný průnik Fučíka ještě skončil na betonech budějovického brankáře Jágra, na kterém si v 10. minutě při první početní výhodě Slavoje vylámal zuby ve velké šanci i Klíma. V pokračující přesilovce se však medvědi přece jen dočkali. Od modré pálil Šalanda, do mlýnice před gólmanem se vrhli Vondřich s Kadlecem a posledně jmenovaný propasíroval puk za záda ležícího Jágra na 1:1.

V závěru třetiny měli přesilovku při vyloučení Gallistla i hosté, ale na průběžném stavu se již nic nezměnilo – a do kabin se po první siréně šlo s vyrovnaným výsledkem 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky šli hosté již bez svého kapitána Suchánka, který odstoupil pro zranění třísel. Hned v úvodu hráli medvědi další přesilovku. Největší šanci měl však pohříchu hostující Daniel Mikeš, ale Lukeš byl pozorný.

A pak již přišlo na řadu tisíckrát řečené a omšelé pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 26. minutě zdařile zakombinovala druhá útočná letka medvědů, tváří v tvář před Jágrem se ocitl zcela osamocený Klíma, ale jeho pokus o blafák budějovický strážce svatyně zneškodnil. A za minutku udeřilo na druhé straně. K puku se v útočné třetině dostal Korbela a střelou z otočky zpoza kruhů přesně k tyči překonal Lukeše, který měl zakrytý výhled – 1:2.

Od této chvíle se na ledě viditelně přiostřilo. Disciplinovanější medvědi pak měli do konce druhé třetiny ještě třikrát početní výhodu, ale znovu jen potvrdili, že v sérii se jim přesilovky nedaří. Do poslední části si tak hosté nesli nejtěsnější jednogólový náskok.

Definitivní rozuzlení semifinálové bitvy přinesl úvod posledního dějství. Do toho šli v oslabení domácí, když Svěchota dostal za faul vysokou holí ze závěru druhé části trest na dvě plus dvě minuty. A Budějovičtí na začátku třetí minuty přesilovku využili, když po vyšachování krumlovské defenzívy doklepával zblízka Daniel Mikeš – 1:3.

Krumlovští ovšem ani za tohoto nepříznivého stavu nerezignovali, dřeli a bojovali o kontaktní gól. K tomu měli několikrát blízko při dvou krátce po sobě následovaných přesilovkách, před Jágrem došlo k řadě obrovských závarů, ale gól naděje stále nepřicházel. V poslední minutě pak medvědi při další přesilovce odvolali i brankáře, hráli v šesti proti čtyřem, ale obětavou defenzívu David servisu již nepřekonali…

Fakta – branky: 11. Kadlec (Vondřich, Šalanda) – 1. Šulčík (Hanzal), 27. Korbela (Bombic), 43. Daniel Mikeš (Chaloupka), vyloučení 4:9, navíc Z. Uhlíř (Č. Krumlov) 10 minut osobní trest, využití 1:1, rozhodčí: Hamr, Talpa – Deim, Němec, sledovalo 650(!) diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Machálek, Štěrba, Čížek, Šalanda, Gallistl, Matlášek – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Svěchota, Marek, J. Fučík, připraveni byli Příchovský, Šimek, Unger a náhradní brankář Pícha.

Není co vyčíst

Po závěrečné siréně se tak z postupu radovali Českobudějovičtí. Českokrumlovským ovšem patří za předvedený výkon absolutorium.

Medvědi sice ukončili sezonu před kýženými finálovými branami, ale rozhodně se vztyčenou hlavou, což potvrzuje i krumlovský kouč Kamil Šťastný:

„Série byla obrovsky vyrovnaná a rozhodovaly opravdu jen detaily a maličkosti. Podle mého názoru nakonec nevyhrál výrazně lepší, ale jen šťastnější a o něco málo důraznější tým," říká trenér a jedním dechem dodává: „Zápas se lámal na začátku druhé třetiny, kdy to bylo o tom, kdo dá druhý gól. Tutovku měl Klíma, ale místo toho aby puk jednoduše zametl do branky, tak vymýšlel složitou kličku a nedal. Vzápětí jsme pak inkasovali. Kluci ovšem makali a i když byl znát úbytek sil, tak jsme se o výsledek rvali až do konce. Bohužel se nám ale nevedly přesilovky. Ještě na konci při power play jsme několikrát doráželi do odkryté branky a často nám chyběly jen centimetry. Škoda… Všichni kluci ovšem zaslouží absolutorium. Vyzdvihl bych Štěrbu, který chtěl hrát a nastoupil i s pochroumaným kolenem a byl naším nejlepším bekem. Pochválím ale celý tým, a to nejen za tento zápas, ale i za celou sezonu, jejíž vyhodnocení si ještě nechám projít hlavou," uzavírá trenér krumlovských medvědů Kamil Šťastný.