Krumlovští medvědi si v pátečním prvním duelu na domácím stadionu připsali skalp obhájce titulu, i když museli v průběhu utkání dohánět manko a stav otáčet. V nedělní odvetě na ledě soupeře z krajské metropole se jim už podobný kousek nepovedl, byť v nervózním zápase sahali v závěru po vyrovnání…

Dobrý výkon

1. semifinále: Č. Krumlov – David servis Č. Budějovice 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Do prvního zápasu lépe vstoupili Budějovičtí, kteří měli v úvodu víc ze hry a z převahy vytěžili i vedoucí trefu z hole Nedorosta – 0:1. Od poloviny třetiny se však začala karta obracet, otěže převzali slavojáci a do první sirény se jim podařilo srovnat zásluhou Zdeňka Uhlíře – 1:1. Vyrovnaný stav pak držel na ukazateli skóre až do 26. minuty, kdy misku vah na domácí stranu strhl obránce Štěrba – 2:1. Velice důležitá pak byla trefa štírka Kadlece v poslední minutě druhé části, po které medvědi odskočili na rozdíl dvou branek. Tento náskok pak už slavojáci v bezbrankové posledním dvacetiminutovce uhájili a v sérii se ujali vedení 1:0.

„V pátečním zápase jsme nezačali dobře, byli v úvodu pod tlakem a také jsme zaslouženě inkasovali. Po domluvě si ale kluci začali plnit to, co jsme si řekli. Udělali jsme i nějaké korektury v sestavě a vrátili se do hry. Povedlo se srovnat, v dalším průběhu jsme už byli lepší a zaslouženě první zápas vyhráli. Celkově jsme podali velmi dobrý výkon, který se mi líbil. Za páteční zápas pochválím celý tým, a to od spolehlivého gólmana až po náhradníky," chválil krumlovský trenér Kamil Šťastný.

Fakta – branky: 17. Z. Uhlíř (M. Lukeš), 26. Štěrba (Marek, Svěchota), 40. Kadlec (Klíma) – 9. Nedorost (Suchánek), vyloučení 7:4, navíc Klíma (ČK), Nedorost (DS) oba 10 minut, využití 0:0, rozhodčí: Pexa, Slavík – Schlixbier, Mitáš, 250 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Šalanda, Čížek, Štěrba, Matlášek, Gallistl – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – J. Fučík, Svěchota, Štěpán (Marek, Unger).

Nervózní odveta

2. semifinále: David servis Č. Budějovice – Č. Krumlov 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Nedělní odveta přinesla nervózní partii, v níž téměř do poloviny hrací doby přibývalo v zápise pouze velké množství trestů. Rozhodující momenty se pak zrodily v rozmezí 26. až 39. minuty, kdy Budějovičtí vstřelili postupně tři branky, včetně jedné z využité přesilovky. Medvědi ovšem nesložili zbraně a v poslední části připravili ještě velké drama. Slavojáci se po trefách Klímy a Svěchoty dostali tři minuty před poslední sirénou do kontaktu, ale vyrovnat a vynutit si prodloužení se jim už nepodařilo. Servismani tak vyrovnali stav série na 1:1 – a o tom, kdo se bude nakonec radovat z finálové účasti, rozhodne až zítřejší zápas.

„V neděli to z našeho pohledu a předvedené hry bylo horší. Hodně se vylučovalo, což podle mého názoru zapříčinil i nepřesný výkon rozhodčích. Hlavní příčina naší porážky ovšem byla v tom, že jsme nevyužili iks přesilovek. Možná čtyřikrát nebo pětkrát jsme hráli v pěti proti třem, ale nedali jsme z toho ani gól, a to je špatné. Tím jsme si prohráli celý zápas. Soupeř nám dal vlastní nedisciplinovaností šanci, ale my ji bohužel nevyužili," smutně shrnul nevydařenou nedělní odvetu krumlovský kormidelník.

Fakta – branky: 26. Nedorost (Vomela), 38. Vomela (Nedorost, Šulčík), 39. Janda (Tupý) – 51. Klíma, 57. Svěchota (Z. Uhlíř), vyloučení 18:11(!), navíc Vomela, Cikán, Chaloupka, Nedorost (všichni DS), M. Lukeš (ČK) všichni 10 minut, Nedorost, Suchánek (oba DS) oba do konce, využití 1:2, rozhodčí: Urban, Čáp – Lang, Studnař, 400 diváků.

Sestava Slavoje: R. Lukeš – Štěrba, Šalanda, Čížek, Gallistl, Matlášek – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich – M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma – Svěchota, Marek, J. Fučík.

Rozhodující bitva

O vítězi a finalistovi, jak již bylo řečeno, v sérii mezi Medvědy a Servismany, se rozhodne v zítřejším třetím utkání, které se bude hrát na ledě českokrumlovského stadionu od 19 hodin.

„Máme nějaké zraněné a nebudeme komplet. Určitě nemůžeme počítat se Štěrbou, který má z nedělního zápasu potrhané vazy v koleni. Budou tedy změny a příležitost dostanou další kluci, kteří tolik nehráli," poukazuje kouč Slavoje a jedním dechem dodává: „Věřím, že se s tím vyrovnáme. Musíme ovšem přidat na statečnosti, důrazu a bojovnosti. Nesmíme se bát jít před branku, kde se zápasy rozhodují!" burcuje před rozhodující bitvou krumlovský trenér Kamil Šťastný.